ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 16:11

118 kişi alınacak yere 8 bin 78 başvuru!

118 kişi alınacak yere 8 bin 78 başvuru!

Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde açılan 118 kişilik geçici işçi kadrosu için 8 bin 78 aday başvuru yaptı.


Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde açılan 118 kişilik geçici işçi kadrosu için 8 bin 78 aday başvuru yaptı.

Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, başvuru sayısının beklenenden çok yüksek olması üzerine kura çekimi yapılmasına karar verdi. Adnan Menderes Spor Salon'unda düzenlenen kura sonucunda mülakata çağrılacak 354 aday belirlendi.
Erken saatlerden itibaren salona gelen geçici işçi adayları, listede isimlerinin olup olmadığını kontrol etti. Bazı adayların, kura çekimine çocuklarıyla geldiği ve heyecanlı oldukları gözlendi.

Orman Bölge Yardımcısı Mustafa Türk, gazetecilere yaptığı açıklamada, başvuru sayısının bu kadar yüksek olmasını beklemediklerini söyledi.

İstihdam edilecek işçilerin, yangınla mücadele biriminde görev alacağına işaret eden Türk, "118 işçi, yılda 5 ay 29 gün çalışacak. Yangınla mücadele hizmetine alınacak arkadaşlarımız için 8 bin 78 kişi başvuruda bulundu. Seçilen arkadaşlarımız, günlük 54 lira yevmiye alacak. İlgi biraz yoğun, 118 kişi alacağız ancak 8 bin 78 kişi müracaat etti. Burada seçilen 354 asil aday, mülakata gelecek ve bu aşamayı da geçen adaylarımız istihdam edilecek" dedi.

Kuraya katılan adaylardan Mustafa Ağaoğlu ise uzun süredir işsiz olduğunu ve seçilmesi umuduyla kuraya katıldığını anlattı.

Heyecanla kura sonucunu beklediğini dile getiren Ağaoğlu, "Yıllardır işsizim ve şansımı bekliyorum. İçimde bir his var sanki ismim çıkacak. İnşallah olur" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER