ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 00:02

10 gündür boynunda

10 gündür boynunda

Görevliler bir doğa parkta boynuna isabet eden okla dolaşan ördeği yakalamaya çalışıyor.


İngiltere'nin Güney Yorkshire'daki Barnsley Dearne Valley Kent Parkı'nın bir mensubu olan öredek 10 gündür kafasına isabet eden bir okla yaşıyor. Kurtarma görevlilerin çıkarmak için yakalamaya çalıştığı ördek sürekli kaçarken, görevliler herhangi bir zarar gelmemesi için ördeği 24 saat gözlemliyor.

Boynuna isabet eden okla on gündür yaşayan ördek uçabiliyor ve yemek yiyebiliyor. Tedavi etmek için yakalamaya uğraşan görevliler ördeğin bir boşluğunu yakalamaya çalışıyor.

İngiltere Hayvan İstismarını Önleme Topluluğu'nun görevlileri oku atan kişiyi tespit etmeye çalıştıklarını söyledi. Görevli "Açıkça söylemek gerekir ki bu hareket kabul edilemez. Sorumlusu ne pahasına olursa olsun yakalanmalı" dedi.

10 gün önce görevliler tarafından fark edilen yaralı ördek o günden beri yakalanmaya çalşılıyor. Bir görevli "Yakalamaya çalıştığımız anda uçuyor. Ama biz ve bölgedeki balıkçılar ördeği sürekli izliyoruz. Yakaladığımız anda oku çıkaracağız" dedi. Görevli oku atanın yasaya göre para ve 6 ay hapisle cezalandırılabileceğini belirtti.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER