ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2014 Cumartesi 23:42

1 yaşındaki bebeğin 18 bin liralık işitme cihazı çalındı

1 yaşındaki bebeğin 18 bin liralık işitme cihazı çalındı

Kahramanmaraş’ta kulak delikleri doğuştan kapalı olan 1,5 yaşındaki Ahmet Görkem’in duymasını sağlayan 18 bin liralık kemik içi işitme cihazı çalındı.


Olay, geçtiğimiz Perşembe günü Kahramanmaraş'ta Yahya Kemal Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 2’si kız 3 çocuk annesi Nurhan Görkem, Sakarya Mahallesi’nde oturan akrabasını ziyaret ettikten sonra döndüğü evinin girişine, kol çantasını bıraktıktan sonra oğlu Ahmet Görkem’i emzirdi.

ÇANTAYLA BERABER İŞİTME CİHAZI DA ÇALINDI

Bu sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, girdikleri evde küçük Ahmet’in SGK tarafından alınan 18 bin lira değerindeki kemik içi işitme cihazının da bulunduğu Nurhan Görkem’in kol çantasını alarak kayıplara karıştı. Çantasını bulamayınca hırsızlığı fark eden ve durumu polise bildiren anne Nurhan Görkem, gözyaşı dökerek oğlunun duymasını sağlayan cihazın bulunmasını istedi.

ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞIYOR

Oğlunun işitme cihazı sayesinde duyduğunu anlatan Nurhan Görkem, eşi İbrahim Görkem’in bir tekstil tesisinde asgari ücretle çalıştığını ve cihazı almak için durumlarının olmadığını söyledi.

Gözyaşı dökerek kendilerine yardım edilmesini isteyen Nurhan Görkem, şunları söyledi: "Ben eşimin ablasını ziyaret ettikten sonra eve geldim, çantamı bıraktım ve odada Ahmet’i emzirdim. Bir baktım ki kapı açık ve çanta yok. Oğlumun kulak delikleri ve alt göz kapakları doğuştan yok. Çok şükür gözleri görüyor ama her şeyi zaman gösterecek. Kulak delikleri olmadığı için bu özel bir cihaz. Saç bandıyla takıyoruz, kemik içi işitme cihazı. 18 bin lira değerinde ve SGK tarafından bir defalığına verildi. Kocam asgari ücretle çalışıyor. Tedavisin zor yaptırırken şimdi de bu çıktı.

"NE OLUR SADECE O CİHAZI GETİRSİN"

O cihaz, alanın hiçbir işine yaramaz ve satamaz. Ne olur sadece cihazı getirsin. Benim oğlumun duyması ve konuşması için o cihaza ihtiyacı var. Ben hayatımda 18 bin lirayı bir arada görmedim. O cihaz sayesinde benim çocuğum duyuyordu, şu anda duymuyor. Benim bu cihazı alma olasılığım yok. Devletimizden bana yardım edilmesini istiyorum."

"MAĞDUR DURUMA DÜŞTÜLER"

Nurhan Görkem’in ağabeyi Mehmet Aslan Çağlar ise kız kardeşinin maddi durumunun iyi olmadığını ifade ederek, "Kardeşimin çok fazla durumu yok. Biz, elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Ama yeterli olmuyor. Cihazın çalınmasıyla kız kardeşim ve yeğenim mağdur duruma düştü" dedi.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER