ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Şubat 2017 Perşembe 15:44

Yüzde 100 yerli tramvay geliyor

Yüzde 100 yerli tramvay geliyor

2-4 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Eurasia Rail Fuarı'nda Bozankaya’nın ürettiği milli 33 metrelik tramvay boy gösterecek.


Dünyanın en büyük demiryolu endüstrisi fuarlarından biri olan Euroasia Rail Fuarı, 2-4 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. Raylı sistem araçları ve toplu taşıma araç tasarım ile üretimi alanında faaliyet gösteren Bozankaya, milli tramvayıyla Euroasia Rail Fuarı’nda sahne alacak. Bozankaya’nın tasarlayıp ürettiği tramvay varolan bütün modern teknolojilere sahip olmaklar birlikte ekstra özellikleriyle dikkat çekeceğe benziyor.

1487839362_aytunc-gunay11095953862.jpg

Ön yol kamerasının gece görüş alanını artırmak adına tramvayda “IR led projector” bulunacak. Araç 24V aküleri ile kullanılabiliyor. Yüksek gerilimin olmadığı acil vb. durumlarda tramvay katenerden bağımsız olarak hareket ettirebilecek.

Bozankaya tramvayında bulunan usb şarj noktaları, yolcuların seyahat sırasında mobil cihazlarını şarj etmesine olanak tanıyor.

Tramvayın en önemli bölümü olan bogileri (tekerlek takım grubu) olarak adlandırılan motorlu ve motorsuz parçalar, Tübitak projesi kapsamında Bozankaya'nın kendi tasarımı ve üretimi.

Bozankaya tramvayının diğer araçlara göre daha ferah ve geniş iç tasarımı, yolculuk konforunu en üst seviyeye çıkarıyor.


 

KAYNAK : Yüzde 100 milli tramvay geliyor

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER