ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 11:09

Yurt dışından telefon getirene güncelleme yok

Yurt dışından telefon getirene güncelleme yok

Samsung'un bu kararı çok kişiyi üzecek!


Bildiğiniz gibi akıllı telefonların vergiyle beraber birçok ülkeye göre daha pahalı olması, insanların yurt dışından bu cihazları almasına yada getirtmesine neden oluyor. Ayrıca yurtdışından gelen cihazlar daha erken güncelleme alıyorlar. Özellikle Samsung cihazları yurtdışından en çok getirilen cihazlar olarak görülüyor. Ancak bu durum cihazların satış sayısında biraz karmaşaya neden oluyor.

Samsung'a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, şirket resmi dağıtım yaptığı ülkelerdeki kesin satış rakamlarını öğrenebilmek için bazı yöntemleri uygulamaya hazırlanıyor.

Cihaz güncellemesi konusunda yeni bir servisi deneyen Samsung, bu servis sayesinde ülke dışından satın alınmış cihazlara güncelleme verilmesini engelleyecek. Bu uygulama ile cihazdaki ayarlar kısmında verilen güncelleme uyarısı kaldırılacak ve daha sonrada IMEI takibi yapılacak. Bu şekilde hem kablosuz hem de KIES üzerinden güncellemenin önüne geçilmiş olacak. Böylelikle yurt dışından gelen cihazlar daha önce güncellenemeyecek.

Şirket bu şekilde her ülkede güncellemeyi kontrol altında tutmuş olacak ve daha hızlı verilmesini sağlayacak. Hem böylelikle her ülkede yapılan kesin satış rakamı da belli olmuş olacak.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER