ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:13

Yeni tablet detaylanıyor

Yeni tablet detaylanıyor

Lumia 920 ile satışlardan oldukça memnun olan Nokia, özel kapak tableti farklı kılacak.


Akıllı telefon segmentinde Windows Phone 8 ile bir nebze olsun satışları arttıran Nokia, özellikle Lumia 920 ile satışlardan oldukça memnun görünüyor. Mobil bölümünde planlamanın şekillenmesi ve bundan sonra tamam WP8 ile devam edilecek olmasıyla şirket farklı alanlarda da ürünler sunmak istiyor.

Nokia’nın hatırlanacağı üzere bazı tablet denemeleri olmuş fakat Symbian sistemli akıllı telefonlarda olduğu gibi kullanıcılar arasında fazla benimsenmemişti. Şirket şimdi HTC’de olduğu gibi Windows RT işletim sistemli tablet geliştiriyor. Önümüzdeki yılın ilk döneminde kullanıcılara sunulması planlanan cihaz 10.1-inç boyutunda olacak.
1356419132_nokia-windows-tablet-191212.jpg

Tabletin dikkat çekecek detaylarından biride kapağı olacak. Tablete uygun sunulması beklenen kapak, tablete kitap görünümü sunmasının yanında klavye ve sabit durması için ayak görevi görecek.

Pil konusunda da sıkı çalışmalar yürüten Finlandiya merkezli üreticinin geliştirdiği tablette 10 saate yakın pil ömrü sunacağı iddia ediliyor. Mobil Dünya Kongresi’nde beklenen tablet hakkında gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER