ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 10:48

Yeni Nexus 7 ilk güncellemesini aldı

Yeni Nexus 7 ilk güncellemesini aldı

Android 4.3'ü beraberinde getiren Yeni Nexus 7 ilk güncellemesine OTA yoluyla kavuştu.


Geçtiğimiz yıl haziran ayında gerçekleşen Google I/O etkinliğinde Android 4.1 Jelly Bean ile resmiyet kazanan Nexus 7, sahip olduğu ekran boyutunun yanı sıra bütçe dostu fiyatı ile Android tablet platformuna yeni bir soluk getirdi. Kimi analiz kuruluşları tabletin 6-7 milyon civarında bir satış rakamına ulaştığını bildirmişti.

Tabletin sağladığı başarıyı göz önünden bulunduran Google, Asus ile sağladığı ortaklığı devam ettirerek Nexus 7’yi yeniledi ve tablette eleştiri alan birçok detayı geliştirerek mobil dünyasının en güçlü çözümlerinden birini tüketicilerin beğenisine sundu. Yeni bir Android sürümüyle tanıtlan Yeni Nexus 7, tanıtıldığı gün başta Play Store olmak üzere özellikle Amerikalı birçok perakende zinciri tarafından satışa sunuldu.

1375169588_nexus-7-update.png

Performans anlamında mevcut dönemin en güçlü tabletlerinden birini satın almanın heyecanını yaşayan kullanıcılar tabletlerini açtıktan sonra güncelleme sürprizi ile karşılaştı. Tablet açıldıktan sonra ilk olarak kurulum sihirbazı tamamlanıyor ve Yeni Nexus 7, Android 4.3 JWR66N yapı numarasına sahip yazılımı otomatik olarak indiriyor.

Söz konusu indirme tamamlandıktan sonra ise kullanıcılara OTA üzerinden yeni bir güncelleme daha ulaşıyor. Kullanıcılar tarafından kabul edilen güncelleme sonrasında ise tabletteki yapı numarası SS15J olarak değişiyor. Güncellemenin sistemdeki kararlığı artırdığı ifade ediliyor.  KAYNAK : Yeni Nexus 7 ilk güncellemesini aldı

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER