ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mart 2014 Çarşamba 13:50

Yeni akıllı telefonu Avea inTouch 3’ü tanıttı

Yeni akıllı telefonu Avea inTouch 3ü tanıttı

Avea, kendi markasını taşıyan üçüncü akıllı telefonu Avea inTouch 3‘ü satışa sundu.


Avea CEO’su Erkan Akdemir, "Daha önceki satışlara baktığımızda 100 binin üzerinde bir satış gerçekleştirdik. Umarım bu seride de rakam katlanarak devam eder." diye konuştu.

Şu an bayilerde olan Avea inTouch 3 Hilton Otel Bomonti’de yapılan basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıda söz alan Erkan Akdemir, akıllı telefonları her seferinde bir öncekine göre daha gelişmiş bir şekilde tüketicinin beğenisine sunduklarını kaydetti. Avea inTouch 3’ün rakiplerine oranla bir tık daha önde olduğunu dile getiren Akdemir, "Telefonu kullanmaya başladıktan sonra mobil internet kullanımı kullanıcıda yüzde 4 üzerinde bir artış gösteriyor. Bu da kullanım noktasında nasıl bir evrim yaşandığını, telefonların kullanım alışkanlıklarını nasıl değiştirdiği noktasında bize güzel bir fikir veriyor." dedi.

Telefonların bir bölümünü Türkiye’de Avea ailesi ve iş ortakları ile ürettiklerini aktaran Akdemir, bunun kendileri için önemli bir yenilik olduğunu vurguladı. Telefon üretiminde uygulanan vergi oranlarından da Akdemir, "Türkiye’de cep telefonu konusunda çok yüksek oranda vergiler var ve bu Türkiye’deki üretimi baskılıyor. Umarım ilerleyen dönemlerde vergi noktasında rahatlatıcı bir takım önlemler alınır. Üretimimizi ve bu alandaki teşviklerin oluşmasıyla istihdama katkıda bulunacak bir iş kolu haline gelir." temennisinde bulundu.

1 Şubat 2014 tarihinden itibaren cep telefonu satışlarına getirilen kredi kartı taksit uygulamasına da değinen Erkan Akdemir, "Ocak ayında talep patlaması yaşandı. Şubat ayı rakamları henüz netleşmedi ama Ocak ayında yüzde 28’lik bir artış gerçekleşti akıllı telefon pazarında. Bu artış aslında normal bir artış değil. Tüketicilerin kredi kartı yasası çıkmadan önce taleplerini öne çekmesi söz konusu. Bu yasa yürürlüğe girdiğinden bu yana müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre çözümler ürettik. Önümüzdeki dönemde de bu konuda geliştiremeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk de Avea inTouch 3’ün teknik donanımı hakkında bilgi verdi. Müşterilerin daha büyük ekran taleplerini değerlendirerek 4,5 inç ekran genişliğinde yeni telefonu ürettiklerini anlatan Ertürk, telefonun; 1,3 çift çekirdek işlemci, siyah ve beyaz iki farklı renk, panoramik fotoğraf çekimi, yüz tanıma gibi birçok özelliğinin bulunduğunu söyledi. Bu telefonda da hayatı güzelleştirmek için neler yapabileceklerini düşünerek yola çıktıklarını aktaran Ertürk, cihazla ilgili şu bilgileri verdi:

"Avea tema, yandex ile beraber üçüncü telefonda da müşteriler için kullanım kolaylığı sağlıyor. Daha önceki cihazlarımızda da müşterimizin bunu kullandıklarını gözlemledik. Avea müzik aplikasyonu yine cihazın içinde yüklü bir şekilde geliyor. Tivibu cep yine çok yüksek performans gösteren bir uygulama. İstediğiniz canlı TV kanalına çok rahat ulaşabilirsiniz. Avea kullanıcılarına özellikle tavsiye ediyorum. Mobil derginin aylık ortalama 60 binden fazla kullanıcısı var. Gündemi kaçırmamak için hap gibi hepsinin bir arada almak isterseniz bu mobil dergiyi tavsiye ederim. Öte yandan cihazla ilgili her hangi bir sıkıntınız varsa, telefonda bir ayarı bulamamaktan tutunda bir probleme kadar, müşteri hizmetlerini arayıp, müşteri hizmetlerine telefonunuza erişim yetkisi verebiliyorsunuz. Ve uzaktan erişimle telefonunuzda nasıl bir problem var? Hangi uygulamayı nasıl kullanmalısınız gibi bir uzman desteği de alabiliyorsunuz."

Avea inTouch 3’ün fiyat-fayda dengesiyle de iddialı olduğunu vurgulayan Ertürk, dünya markalarının akıllı telefonlarına eşdeğer özellikler taşıyan Avea inTouch 3’ü 549 TL’den satışa sunduklarını kaydetti.

Program, basın mensuplarının sorularıyla sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER