SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 10:16

Yahoo’dan dev satın alım !

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/yahoodan-dev-satin-alim-1478760-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/yahoodan-dev-satin-alim-1478760-622x360.jpg
Yahoodan dev satın alım

Yahoo reklam gelirlerini artırmak adına BrightRoll video reklam platformunu satın almak üzere.


Amerika merkezli "Arama, Bilişim, Reklam, Teknoloji, E-posta" portalı Yahoo reklam alanında lider konumda bulunan Google ile daha sıkı rekabet etmek adına önemli bir satın alma hamlesini neticelendirmek üzere.

Yahoo, gelen bilgilere göre 700 milyon dolar karşılığında "BrightRoll" isimli video reklam platformunu satın almaya hazırlanıyor. Satın alma işleminin gerçekleştiğine dair her iki taraftan henüz resmi bir açıklama gelmedi, fakat iddialar prensip anlaşmasının yapıldığı yönünde. 2006 yılında kurulan ve sadece geçtiğimiz yıl 100 milyon dolar ciro elde eden BrightRoll’un Yahoo’nun reklam gelirlerine ciddi katkı sunması bekleniyor.

KAYNAK : Yahoo’dan dev satın alım

ÖNCEKİ HABER

Pedofiller internette tuzağa düşürüldü

SONRAKİ HABER

Galaxy serisine yeni üye

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.