ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 12:09

Windows 8, 100 milyon barajını geride bıraktı

Windows 8, 100 milyon barajını geride bıraktı

Uzun süre eleştirilerin hedefinde olan Windows 8, önemli bir eşiği geride bıraktı.


Yazılım devi Microsoft, 26 Ekim'de teknoloji dünyasına sunduğu yeni nesil işletim sistemi Windows 8'in, bir ay içinde 40 milyon sattığını açıklamıştı. Ocak ayında ise satışlar 60 milyon rakamını geride bırakırken, Microsoft bugün blog sayfasından satışların 100 milyon barajını geride bıraktığını duyurdu.

Microsoft'un en başarılı ürünlerinden biri olarak gösterilen Windows 8’e artık kullanıcıların da alıştığı bir gerçek. Windows 7’ye nazaran radikal değişimler sağlanırken, özellikle dokunmatik ekranlara daha uygun bir yapı sunduğu iddia edilen "Metro" arayüz ilk dönemde kullanıcılar tarafından bir hayli eleştirilmişti. Hatta kimi üreticiler de işletim sistemi hakkında ağır eleştirilerde bulunmuştu. Samsung, Windows 8’in Vista ile eş değer bir seviyede olduğunu dile getirmiş ve PC sektöründe yaşanan daralmayı Windows 8’e bağlamıştı.

Kimi üreticiler ise yeni bir platform olan işletim sistemi için sabırlı olunması gerektiğini belirterek, Windows 8’in yakın zamanda kullanıcılar nezdinde benimseneceğini dile getirmişti. 100 milyon barajının aşılması Microsoft için önemli olsa gerek. Windows uygulama mağazası ise toplamda 250 milyon indirme sayısına ulaştı.

Microsoft’un yıl içinde işletim sistemini Windows 8 Blue kod adlı bir güncelleme ile yenileyecek. Yenilikler arasında en dikkat çekeni ise kuşkusuz başlat butonu olacaktır.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER