SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2014 Salı 15:35

'Mavi Tik' Whatsapp'ın başına bela oldu

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/mavi-tik-whatsappin-basina-bela-oldu-1487245-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/mavi-tik-whatsappin-basina-bela-oldu-1487245-622x360.jpg
Whatsappın belası oldu

Whatsapp'ın bu yeni özelliği başını ağrıtmaya devam ediyor.


Bildiğiniz gibi Whatsapp, yeni eklediği “mavi tik” özelliği ile kullanıcıların gönderdiği mesajın okunup okunmadığını görmesini sağlıyordu. Ancak Whatsapp bu özelliği sunduğundan beri birçok şikayet ile karşı karşıya kaldı.

Kullanıcılar gelen mesajları okuduklarının karşı tarafın bilmesini istemiyorlar ve bu yönde bir çok tepki oldu. Şimdi de Avukat Christian Solmecke bu mavi tik özelliği hakkında bir iddiada bulundu. Solmecke’a göre bu özellik gizlilikle ve kanunlarla ilgili nedenler dolayısıyla yasalara aykırılık arz ediyor.

1415272103_screenshot2014-11-06-13-07-04.png

WhatsApp ise iddiaya karşılık olarak bu işlevin kapatılmasını sağlayan bir ek özellik geliştirdiklerini ve bunu beta güncelleme olarak kullanıcılara sunduklarını söylüyor. Kullanıcılardan sonra kanunlarda bu konuda Whatsapp’ın başına bela olacak gibi görünüyor.

ÖNCEKİ HABER

İnsanlık adına büyük bir adım...

SONRAKİ HABER

TTNet Crptolocker virüsü nasıl temizlenir?

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.