ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ekim 2014 Pazartesi 16:09

Whatsapp bombayı patlattı!

Whatsapp bombayı patlattı!

Akıllı telefon sahiplerinin vazgeçilmez uygulaması Whatsapp yeni bomba özelliklerle kendisini geliştirmeye devam ediyor.


Akıllı telefon sahiplerinin vazgeçilmez uygulaması Whatsapp yeni bomba özelliklerle kendisini geliştirmeye devam ediyor. Dünyanın en iyi mesajlaşma uygulaması özelliğine sahip whatsapp sesli mesajları ve fotoğrafları ve mesajlaşmayı internet üzerinden ücretsiz sağlıyor.

500 Milyon kullanıcıya sahip uyulama sesli arama özelliğine yeni gelecek güncelleme ile dikkatleri yeniden üzerine çekti.

Akıllı telefonların bir numaralı söyleşi uygulaması Whatsapp'a sesli müzakere özelliği geliyor. 500 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı olduğu sanılan popüler söyleşi uygulaması Whatsapp'a uzun zamandır dillendirilen sesli arama özelliğinin yeni gelecek güncellemeyle beraber kullanıcılara sunulacağı ortaya çıktı. Böylece kullanıcılar tıpkı Viber'de olduğu gibi Whatsapp hesabı olan herhangi bir kullanıcıya arama yapabilecek. Ancak softsonic isimli sitenin iddiasına göre Whatsapp'a sesli müzakerelerle beraber gelen asıl bomba özellik ses kayıt fonksiyonu olacak. Whatsapp'tan bir görsel de paylaşan siteye göre uygulama çerçevesinde yapılan ikili görüşmeler dilendiği taktirde telefonlara kaydedilebilecek. Ancak bu özelliğin her yerde kullanıma geçmesi olanaksız gibi gözüküyor. Sebebi ise telefon müzakerelerinin kayıt edilmesi birçok ülkenin hukuk sistemine göre yasadışı.

Bu ülkelerin başında Amerika geliyor. Amerikan kanunlarına göre bir telefon görüşmesini, müzakereyi yapan iki tarafında rızası olmadan kaydetmek yasalara aykırı. Birçok ülkede bu işlem legal olmasına rağmen ciddi meseleler barındırıyor zira bu ülkelerde telefon görüşmeleri legal ispat olarak sunulabiliyor. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER