ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 23:52

Western Digital 6 TB kapasiteli Hard Disklerini duyurdu

Western Digital 6 TB kapasiteli Hard Disklerini duyurdu

WD Red Şimdi 6 TB Kapasiteli; WD NASware 3.0 NAS Sistemi Yuva Sayısı Desteğini 8 Yuvaya Çıkarıyor; Yeni WD Red Pro Orta ile Büyük Ölçekli NAS Pazarına Erişimini Derinleştiriyor


NAS sunucularının son dönemde büyük bir kullanıcı kesimine ulaştığını ve artan 4K çözünürlükler ve megapiksellerden dolayı son kullanıcıların bile evlerinde NAS sunucuları kullandıklarını zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. NAS çözümlerinin en önemli parçaları ise dışarıdan sisteme girebildiğiniz HDD'dır. 

Bu konuda ki en iyi ve yenilikçi çözümü Western Digital bizlere sunuyor.  WD Red Pro serisi Hard Diskleri ile 5 plakada 6 TB'lık alanı bizlere sunarak bu alanda bir ilki de gerçekleştirmiş oluyor. 3 farklı segmentte bizlere sunulan yeni HDD'lerin teknik özelliklerinden kısaca bahsedelim.

WD Red
İlk kez 2012 yılında piyasaya sürülmüş bir depolama endüstrisi yeniliği olan WD Red sabit diskler, benzersiz NAS ortamına ve müşterinin toplam mülkiyet maliyetini düşüren bütçeye uygun, güvenilir ve uyumlu depolama imkanları için artan talebe yöneliktir. WD Red sabit disk serisi, 5 TB ve 6 TB modellerin piyasaya çıkmasıyla beraber, şimdi daha fazla depolama imkanı, güvenilirliği ve sistem performansını arttıracak, kesinti süresini kısaltacak ve entegrasyon sürecini basitleştirecek şekilde tasarlanan WD’nin orijinal NASware® teknolojisinin zenginleştirilmiş sürümü olan WD NASware 3.0’ın kullanıldığı daha yüksek performansla daha da zenginleştirildi.
WD Red sabit diskler, ayrıca geliştirilmiş bir denge kontrol teknolojisine, genel sürücü performansını ve güvenilirliğini önemli oranda iyileştiren 3D Active Balance Plus özelliğine sahip. WD; sadece WD Red müşterileri için 7 gün 24 saat kesintisiz ayrıcalıklı destek imkanı sunuyor.
NASware 3.0 kapasitesinin artmasıyla beraber, WD Red 1–6 TB kapasiteli sürücüler sekiz yuvaya kadar çıkan NAS sistemlerini performansta hiçbir olumsuz etkilenme olmaksızın destekleyebiliyor.

1405952220_wdredcoveronfronthighwd60efrxlores-1.jpg


WD Red Pro
Orta ve büyük ölçekli işletme ortamları için ideal olan yeni WD Red Pro serisi NAS sabit diskler 8 ile 16 yuvalı NAS sistemlerini destekler. Geliştirilmiş tasarımıyla gücünü WD NASware 3.0’dan alan WD Red Pro, güvenilir, yüksek performanslı depolama imkanı sunar. WD Red Pro’nun tanıtılmasıyla birlikte, WD’nin artık hem tüketicilerin hem de işletmelerin NAS çözümleri için WD Red ailesini (WD Red ve WD Red Pro) içeren eksiksiz bir NAS depolama çözümü portföyü var.


WD Green
WD Green™ serisi serin ve sessiz sabit disklerin kapasitesi de yakın gelecekte genişletilecektir ve yüksek kapasiteli tüketici depolama ürünlerine yapılan 5 TB ve 6 TB eklemeler yakında duyurulacaktır.
Yüksek kapasiteli WD 6 TB sabit diskleri WD’nin My Cloud®, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud Mirror kişisel bulut depolama ürünlerinin yanı sıra My Book® ve My Book Duo harici sürücü çözümleriyle kusursuzca bütünleşecektir ve çok sayıda WD OEM NAS ortağıyla birlikte çalışmaya uygundur. WD Red belgeli ürünlerinin ve imalatçılarının güncellenmiş bir listesini WD internet sitesinde bulabilirisiniz

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER