ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Şubat 2013 Pazar 21:10

Vodafone, iPhone 4S sahiplerini uyardı!

Vodafone, iPhone 4S sahiplerini uyardı!

Vodafone İngiltere, iOS 6.1 güncellemesinin iPhone 4S modelinde 3G bağlantı sorunu oluşturduğunu bildirdi.


Vodofan İngiltere iPhone 4S sahiplerinin telefonlarını iOS 6.1 sürümüne güncellememeleri noktasında uyarılarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından kullanıcılara sunulan güncellemeyle birlikte sistemde bir dizi gelişmeler sağlanırken, aynı zamanda ülkemizde halen aktif olarak kullanılmayan Siri’de bir takım iyileştirmeler yapılmıştı.

Söz konusu güncellemeyle iPhone 4S modelinde 3G bağlantısında performansı etkileyen sorunların oluştuğu bildirildi. Sorun kullanıcıların tümünde değil ve kimi zamanlarda ortaya çıkmakta. Vodafone bu sebeple Apple’ın soruna çözüm bulana kadar iOS 6.1 güncellemesini yapmamalarını önerdi.

Apple’ın yazılım bölümü kısa süre önce 6.1.1 sürümünün beta aşamasını geliştiricilere sunmaya başladı. Kimileri bu hamleyi untethered jailbreak yazılımının önünü kesmek olarak değerlendirse de kimileri ise 6.1.1 sürümünün 4S modellerinde oluşan sorunu bir an önce çözüme kavuşturmak için yayınlayacağını belirtiyor.

Eğer sizlerde güncelleme sonrası Wi-Fi veya 3G bağlantı seçeneklerinde sorunlar yaşıyorsanız  “Ayarlar -> Genel -> Sıfırla” menüsünden “Ağ Ayarlarını Sıfırla” sekmesini uygulayabiliriz. Bu işlem bazen cihazda yaşanan bağlantı problemlerini çözebiliyor.

1360514816_jailbreak-ios-6-1-4.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER