ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Aralık 2014 Perşembe 13:47

Vestel, elektronik ve dayanıklı tüketiminin Ar-Ge şampiyonu oldu

Vestel, elektronik ve dayanıklı tüketiminin Ar-Ge şampiyonu oldu

3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge Ödülleri dağıtıldı.


Vestel, 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge Ödülleri’nde hem elektronik hem de dayanıklı tüketim malları sektörünün lider ismi oldu. 24 sektörden toplam 164 Ar-Ge merkezi arasında personeli istihdamı, harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, işbirliği ve etkileşim, ticarileşme ve fikri mülkiyet yetkinliği gibi kriterler göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede öne çıkan Vestel, faaliyet gösterdiği iki sektörde de birinciliğe layık görüldü. Vestel’in ödülünü Vestel Ar-Ge Genel Müdürü Murat Sarpel, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden aldı.

1418285297_muratsarpelfikriisik.jpg

Uzun vadeli, stratejik düşünen ve geleceğe oynayan bir marka olarak Ar-Ge ve inovasyonun şirket kültürünün bir parçası haline getirdiklerini belirten Vestel Murat Sarpel şunları söyledi: “Dev Ar-Ge kadromuzla, inovasyon anlamında yerli teknolojinin gururuyuz. Dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1.000 firma arasına giren üç Türk firmasından biriyiz. Çin’den Tayvan’a ve İngiltere’den Manisa’ya dünyanın çeşitli noktalarında Ar-Ge merkezine sahibiz. Ülkemizin önde gelen üniversiteleri bünyesinde de Ar-Ge merkezlerimiz bulunuyor, İTÜ Arıkent ve ODTÜ Teknokent’te bulunan Ar-GE merkezlerimiz buna en güzel örnek. Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla dünya standartlarında teknolojiyi uygun fiyatlarla tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Rekabetçi yanımızı desteklediğimiz Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımıza, her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”

Türkiye’nin Ar-ge ve inovasyon devleri arasından birinciliğe layık görülmekten büyük gurur duyduklarını da sözlerine ekleyen Sarpel, “ülkemizin 2023 yılı hedeflerine ulaşmasında teknoloji üretimi çok büyük önem taşıyor. Biz de bu sorumlulukla çalışmalar yapıyor, teknolojimizi üst seviyelere taşıyacak Ar-Ge ve inovasyon yatırımları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’yle, Türkiye’nin Ar-Ge kapasitesinin artırılması, Ar-Ge ve inovasyon ekosisteminin geliştirilmesi hedefleniyor.KAYNAK : Vestel, elektronik ve dayanıklı tüketiminin Ar-Ge şampiyonu oldu

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER