ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 23:16

Twitter'dan yeni özellik!

Twitterdan yeni özellik!

Twitter, kullanıcılara bulundukları bölgede paylaşılan tweetleri gösteren bir özellik üzerinde çalışıyor.


AllthingsD tarafından duyurulan yeni özellik için kullanıcıların birbirlerini takip etmeleri gerekmiyor.

Henüz test aşamasında olan bu özellik ile komşuluk ilişkilerinin yanı sıra spor organizasyonları, konserler ve diğer etkinliklerdeki Twitter deneyiminin artması hedefleniyor.

Twitter’ın bahsettiğimiz yeni özelliği ‘hashtag’e benzetilebilir. Hashtagler ile aynı başlık altında buluşan Twitter kullanıcıları lokal keşfetme aracıyla da bulundukları mekanlar üzerinden bir araya gelebilecekler. Böylece maç, konser veya festivallerde yaşanan Twitter deneyimi gelişmiş olacak.

Lokalizasyon sosyal ağlar için yeni bir özellik değil. Hatta Twitter’ın bu yenilik için biraz geç kaldığını bile söyleyebiliriz. Geçtiğimiz iki yılda benzer özellikler sunan sosyal ağlar veya uygulamalar ile sıklıkla karşılaştık. Who Near ve Banjo gibi popüler servislerin yanında Tweetie ve Twinkle gibi üçüncü parti yazılımlar da Twitter kullanıcıları için benzer özellikler sunuyordu.

Twitter’ın lokasyon bazlı keşif servisini ne zaman kullanıma açacağı bilinmiyor. Henüz konu hakkında sosyal ağ yönetiminden bir açıklama gelmezken tahminler yakın zamanda bir güncelleme ile mobil cihaz sahiplerine sunmasını bekleyebiliriz.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER