ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2014 Salı 14:59

Twitter'da 'Sessiz Dönem'

Twitterda Sessiz Dönem

Twitter'ın yeni özelliğiyle istemediğiniz kullanıcıları susturmak mümkün.


Twitter, iOS ve Android destekli bir cep telefonu kullanan Twitter kullanıcılarının sadece istediği Twitter kullanıcılarından bildirim almasına olanak tanıyan yeni özelliğini duyurdu. Twitter’in yeni ses kapatma özelliği ayrı ayrı takip edilen kişilerde de kullanabilecek ve  bu sayede  tweetleri kaçırılmak istenmeyen favori kişilerden gelen mesajlar için bildirim alınabilecek.

1399950286_twitter.png

Tweet ve retweet bildirimlerinin sadece sesi kesilmiyor. Buna ek olarak atılan tweet ve retveetlerin yanısıra seçiminize göre istemediğiniz kullanıcılardan herhangi bir mesaj veya farklı bir bildirim almıyorsunuz. Ayrıca ses bildirimi almayı engellediğiniz kullanıcıların sesini istediğiniz zaman tekrar geri açabilirsiniz.

Sessize alma, bir kullanıcının Tweetlerini zaman akışında gizlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Twitter'da bir kullanıcıyı sessize aldığınızda, bu kişinin içeriklerini göremezsiniz ve bu kullanıcıdan anında bildirim veya SMS bildirimleri alamazsınız.

Sessize almak için bilmeniz gerekenler

Sessize alınan kullanıcılar sizi takip edebilir ve içeriklerinizle etkileşim kurabilir.Sessize aldığınız bir kullanıcıyı takip edebilirsiniz. Bir kullanıcıyı sessize almanız, bu kullanıcıyı takibi bırakmanızı gerektirmez.Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılardan gelen @yanıtlar ve @bahsedenler Bildirimler sekmenizde görüntülenmeye devam eder.Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılar size direkt mesaj göndermeye devam edebilir.Bir kullanıcıyı sessize aldığınızda önceki Tweetleri görüntülenmeye devam eder; yalnızca sessize alındıktan sonra gönderilen Tweetleri gizlenir.

Bir Twitter kullanıcısını web'de sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

Bir Tweette, Tweetin alt kısmında bulunan Diğer seçeneğine tıklayın.Sessize Al seçeneğine tıklayın.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kişinin profil sayfasına gidin.Bu kişinin profil sayfasında dişli simgesine tıklayın. Açılan işlemler menüsü görüntülenir.Listelenen seçeneklerden Sessize Al'ı seçin.

Bir kullanıcıyı web'de sessize aldığınızda bir onay çubuğu görürsünüz. Yanlışlıkla yaptıysanız, kullanıcıyı sessize alma işlemini iptal etmek için Geri al'a tıklayabilirsiniz.

Bir Twitter kullanıcısını iOS'ta sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının bir Tweetine dokunun.••• simgesine dokunun.Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasını ziyaret edin.Dişli simgesine dokunun.Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Bir Twitter kullanıcısını Android için Twitter'da sessize almak için:

Tweetten sessize alma:

⋮ icon simgesine dokunun.Sessize Al @kullanıcıadı seçeneğine dokunun ve onaylayın.

Profilden sessize alma:

Sessize almak istediğiniz kullanıcının profil sayfasını ziyaret edin.Dişli simgesine. dokunun.Sessize Al seçeneğine ve onaylamak için Evet, eminim seçeneğine dokunun.

Bir kullanıcıyı sessize aldığımı nasıl öğreneceğim?

Sessize aldığınız bir kullanıcının profilini ziyaret ettiğinizde kırmızı sessize alındı simgesini görürsünüz.

Sessize aldığınız bir Twitter kullanıcısının sesini açmak için:

Sessize alınan kullanıcının profilini Twitter'da ziyaret edin.Sesini açmak için Kırmızı sessize alındı simgesine tıklayın.

Hesapları takibi bırakma, engelleme ve spam olarak bildirme:

Kullanıcıları sessize almanın yanı sıra kullanıcıları takibi bırakabilir, kullanıcıları engelleyebilir veya hesapları spam olarak bildirebilirsiniz. Lütfen daha fazla bilgi için bu yardım sayfalarını okuyun.ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER