ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 09:19

Twitter'da bugün ne olacak

Twitterda bugün ne olacak

Seçimlerden önce kapatılan ve 13 gün Türkiye’de kullanımı yasaklanan Twitter'ın iki numaralı yöneticisinin bugün Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey yöneticileriyle bir araya gelecek olan Twitter yöneticisinin ismi ise Colin Crowell.

Twitter’ın uluslararası kamu politikalarından sorumlu başkan yardımcısı olan Crowell, Twitter’ın ülkelerle olan ilişkilerini yöneten ve organize eden isimlerin başında geliyor. Crowell, siyaset dünyasına yakınlığı ve internet alanındaki düzenlemeler üzerine gerçekleştirdiği çalışmalarla biliniyor. ABD’deki Federal İletişim Komisyonu’nda (FCC) danışman olarak yer alan Crowell, ülkedeki telekomünikasyon düzenlemelerinde imzası bulunan isimler arasında yer alıyor.

PLANLAR KONUŞULACAK

BTK ve TİB, geçmişte ne olduğundan daha çok Twitter’ın Türkiye’deki planları hakkında konuşacak. Hürriyet'in haberine göre Türkiye yasalarıyla uyumluluk ve bu çerçevede Türkiye’de şirket kurulması Twitter ile konuşulacak konular arasında yer alıyor. Toplantıya katılacak isimler arasında BTK Başkanı Tayfun Acarer ve TİB Başkanı Ahmet Cemaleddin Çelik’in yanı sıra Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri de yer alıyor. Buna ek olarak vergilendirme konusu da Türk yetkililerle konuşulacak. Geçen hafta Twitter’ın Türkiye’de Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Twitter da dahil olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinin Türkiye’den haksız kazanç elde ettiğini ve bu kazançtan ödenmesi gereken vergiyi vergi olduğunu ifade etmişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER