SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2014 Cuma 15:47

TV karşısında uyuyakalanlar için cihaz geliştirildi

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/tv-karsisinda-uyuyakalanlar-icin-cihaz-1493941-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/tv-karsisinda-uyuyakalanlar-icin-cihaz-1493941-622x360.jpg
TV karşısında uyuyakalıyorsanız...

Televizyon karşısında uyuyakalıp program kaçırdınız diye artık üzülmenize gerek kalmayacak.


İngiltere 14 ve 15 yaşlarında Ryan Oliver ve Jonathan Kingsley adlı iki öğrenci tarafından geliştirilen bileklik, televizyon karşısında uyuyakalanların kaçırdıkları programları tekrar izlemelerine olanak sağlıyor.

Sağlık sektöründe kullanılan nabız ölçerler eşliğinde geliştirilen cihaz, televizyon karşısındaki kişinin kanındaki oksijen seviyesini ölçerek kişinin uyumak üzere olduğunu algılıyor. İşte cihaz tam bu andan sonra TV’deki programı kaydetmeye başlıyor.

Genç yetenekler tarafından geliştirilen cihaz, kişinin uyuyakaldığı anda programı kaydederken orada bulunan aile bireylerinin kanalı değiştirerek farklı bir program izlemesine de olanak sağlıyor.

KipsTR adlı bileklik Wi-Fi aracılığıyla internete bağlanabiliyor. İngiltere’de yaygın olarak kullanılan dijital yayın platformu Virgin Media’nın desteğiyle geliştirilen bileklik aralık ayından itibaren gönüllü müşterilere dağıtılacak.

KAYNAK : TV karşısında uyuyakalanlar için cihaz geliştirildi [video]

ÖNCEKİ HABER

Hangi telefonun gece çekimi daha iyi?

SONRAKİ HABER

Facebook'ta bu tuzağa sakın düşmeyin!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.