ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 02:38

Türkiye dünyada kaçıncı?

Türkiye dünyada kaçıncı?

Yapılan araştırmada sosyal ağ kullanımında Türkiye kaçıncı sırada yer aldı. İşte sonuçlar...


Sosyal ağ denince akla ilk olarak Facebook ve Twitter geliyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de sosyal ağlara oldukça yoğun ilgi var. Hatta ülkemiz o kadar çok ilgili ki bu konuda bir araştırma sonucunda dünyada dereceye girmiş. ComScore'un yaptığı araştırmaya göre Türkiye'deki sosyal ağ kullanıcıları, söz konusu sitelerde geçirdiği ortalama süreye göre dünyada 5. sırada yer alıyor.

Araştırma sonucuna göre Kasım ayında Türkiye'deki sosyal ağ kullanıcılarının ziyaret ortalaması 8.6 saat olarak görülüyor. Dünya genelinde ise bu ortalama 5.2 saat olarak görülüyor. 8.1 saat ile Latin Amerika ülkeleri bölgesel olarak listenin birinci sırasında yer alıyor.

Aşağıda verilerin bulunduğu tabloyu inceleyebilirsiniz.


1356438165_turkiye-sosyal-medya-siralama-tablo.png

İstatistiklere göre Latin Amerika ülkelerindeki sosyal ağ kullanıcıları dünya geneline oranla yüzde 56 daha fazla zaman geçiriyor. Latin Amerika ülkelerinde Facebook, en fazla girilen sosyal ağ sitesi olarak 115 milyon tekil ziyaretçiyle birinci olmuş. İkinci sıradaysa 35 milyon tekil ziyaretçiyle LinkedIn, Twitter ise 24 milyon tekil ziyaretçi ile üçüncü sırada yer alıyor.

Araştırmada Latin Amerika odaklı yapıldığı için Türkiye hakkında daha fazla veri bulunmuyor.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER