ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Şubat 2013 Cumartesi 22:32

Turkcell'den güncelleme tavsiyesi

Turkcellden güncelleme tavsiyesi

iOS 6 ve 6.1'de yaşanan sorunlar nedeniyle gsm operatörleri tavsiyelerde bulunmaya devam ederken, hataların söz konusu yazılımdan kaynaklandığı bildiriliyor.


Apple’ın iOS 6 ile bir dizi sorunlar yaşadığı biliniyor. Sistemin kararlı hale getirilmesi adına ardı ardına güncellemeler sunulurken gsm operatörleri de güncelleme noktasında kullanıcılarına uyarı ve tavsiyelerde bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Vodafone İngiltere kullanıcılarını iOS 6.1 güncellemesini yapmamaları konusunda uyarmıştı. Şimdi ise Turkcell, sistemin mail trafiğinde yaşanan performans düşüklüğünün yazılımdan kaynaklandığını ve bu sebeple telefonlarını iOS 6.1.1 sürümüne güncellemeyecekler için tavsiyelerde bulundu.
1361045118_ios61.jpg

Turkcell’in yaptığını duyuruya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Apple iOS 6.1 ve iOS 6.1.1 Yazılım Güncellemesi Hakkında

Apple’ın iPad ve iPhone telefonlarda çıkan son yazılım güncellemesi sonrasında e-posta erişimlerinde sorun yaşıyor olabilirsiniz. Problemler, e-postaerişiminde yavaşlık, pil ve veri (data) tüketimi olarak kendini göstermektedir. Apple tarafından dün yapılan açıklama üzerine problemin bir sonraki yazılım güncellemesi ile çözümleneceği duyurulmuştur. Şu anda yazılımlarını 6.1 ve 6.1.1’ e güncellemeyen Turkcell iPhone kullanıcılarının bulundukları yazılım versiyonunda kalmalarını tavsiye ederiz. Apple’ın konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bu sorunu yaşayan kullanıcılar için paylaştığı çözüm önerisi aşağıdaki gibidir:

Ayarlar - E-posta - Kontak - Takvim ayarları seçeneği tıklanır.İlgili exchange e-posta hesabı seçilir Takvimler seçeneği kapatılır, 10 saniye bekledikten sonra takvim seçeneği tekrar açılır.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER