ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 23:14

Türk insanı zaten akıllıydı iyice akıllandı

Türk insanı zaten akıllıydı iyice akıllandı


Teknolojinin hayatımıza girmesi ile birinci sırada yer alması fazla sürmedi. Elimizdeki sadece arama yapan ve SMS yollayan cep telefonları birden küçük bir bilgisayara dönüştü. Fakat akıllı telefonların fiyatındaki uçuk rakamlar insanların kolay kolay sahip olamamasına neden oluyordu.

Ancak akıllı telefon çeşitlerinin çoğalması ve ucuzlaması ile daha çok kişinin bu telefonlara sahip olması ile kullanım oranı da arttı. Ayrıca akıllı telefonların ekranının büyümesi kameralarının bir fotoğraf makinası kadar kaliteli olması ve internete rahatlıkla girebilmek bu artışın nedenlerinden biri oldu.

Akıllı telefon ve tablet satışları piyasayı altüst etti. Yayınlanan rakamlara göre, Türkiye'de satılan her 100 cep telefonundan 65'i akıllı telefon oldu. Mobil internet kullanımı ise her çeyrekte çift haneli büyümeye devam ediyor. Kameradan e-postaya, mobil internetten haritalara kadar pek çok konuda akıllı telefon ile yapılan işlerde artış gerçekleşti. Anlayacağınız Türk insanı zaten akıllıydı iyice akıllandı.

iPhone 5S gecikecek mi?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER