ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 23:54

Toshiba TV ile artık bulutlarda gezebilirsiniz!

Toshiba TV ile artık bulutlarda gezebilirsiniz!

Toshiba Cloud TV özelliklerini, kusursuz tasarımı ile L6 ve L7 serilerinde bir arada sunuyor


Telefonlarımızın akıllanmasından sonra televizyonlarında akıllandığına zaman içinde şahit olduk. Yeni nesil tüm televizyonlar artık "akıllı" olarak satılıyor. Televizyonlar artık internete girebiliyor ve klavye desteği sayesinde çok daha rahat bir kullanımı bizlere sunuyor. Televizyondan internete bağlanan kişi sayısının bire elin parmaklarını geçmediğini düşünürsek akıllı televizyonlardan daha akıllı işler yapmasını bekliyorduk. 

Toshiba L6 ve L7 serisi televizyonları ile daha fazla özelliği kullanıcılarıyla buluşturuyor. Akıllı televizyonlarınızın artık gelen arkadaşlarınıza hava atmaktan çok daha fazlasını yapmasını sağlayan Toshiba, Cloud yani Bulut hizmetlerine tam destek veren bir televizyonu hayatımıza sokmuş oluyor.

Toshiba Bulut Hizmetleri sayesinde kullanıcılar kendileri için kişiselleştirlmiş içeriklere sahip olabiliyorlar. Böylece kullanıcılar kendi zevk ve tercihlerine uygun sosyal ağ bildirimleri ve içerik önerilerini alabiliyorlar. Öneri hizmetleri belirli bir öneri algoritmasına dayanarak, dinamik şekilde gelecek yedi gün mevcut olacak içeriklerin yenilenmiş listeleri oluşturuyor. Güçlü arama aracı ise, internet üzerinden bağlı Elektronik Program Kılavuzu (EPG) ve Video-on-Demand hizmetlerinde ve ev ağına bağlı diğer cihazlarda depolanan içerikler arasından popüler dizileri, şovları, filmleri, spor programlarını ve benzer pek çok içeriği arıyor ve keşfediyor.

1405951211_lifestylel6.jpg

Toshiba L6 ve L7 serisi televizyonları ile şu hizmetleri kullanıcılarıyla buluşturuyor;

Sosyal TV hizmetleri

Toshiba Cloud TV akıllı ve kişiselleştirilmiş arama ve öneri özelikleri, seçkin TV uygulamaları ve hava durumu gibi pratik araçlar sunmanın yanısıra kullanıcılara mobil cihazlarındaki içeriklerle rahatlıkla etkileşim kurma imkanı veriyor. Portal, Aile Takviminden Kişisel Mesajlaşmaya kadar pek çok Sosyal TV hizmetine ilave olarak internette en fazla aranılan TV şovları veya kullanıcıların o anda izlediği program ile ilgili canlı tweetler iletebiliyor.

Bütünleşik kullanıcı arayüzü

Toshiba Cloud TV kullanıcıların sunulan hizmetler içinde aradıklarını kolayca ve sezgisel olarak bulabilecekleri bir grafik tasarıma sahip. Kullanıcı arayüzünün sadeliği ve tarzı Toshiba’nın yeni bütünleşik televizyon tasarımı yaklaşımının bir parçası olarak televizyonların fiziksel tasarım unsurlarıyla tüketicinin yaşadığı toplam deneyimi birleştiriyor. Bu yeni arayüz, Açık Tarayıcı, Intel® WiDi, kayıtlı programlar ya da uyarılar gibi kilit özelliklere erişim de sağlıyor. Bundan da ötesi, ev ağı üzerindeki herhangi bir USB veya DLNA cihazından depolama birimine de erişilebiliyor.

Tanınmış Toshiba görüntü kalitesi

Toshiba yeni L6 ve L7 serileri ile hem ekran boyutu, malzeme ve renk kullanımı hem de görüntü teknolojisi ve ilave özellikler açısından tüketici için geniş seçenekler sunmaya devam ediyor. Daha da fazlası, L7 serisi televizyonlar 3D aktif örtücü teknolojisini kullanarak 3D içerikleri Full HD çözünürlükte izleme zevkini de sunuyor. İlave olarak 2D’den 3D’ye dönüştürme teknolojisi beğendiğiniz 2D formatındaki programları ve filmleri 3D keyfiyle izleyebilmenizi sağlıyor. Ayrıca tüm Full HD televizyon serileri ortak olarak hızlı spor veya aksiyon sahnelerinde yumuşak ve parlak görüntüler sağlayan Active Motion & Resolution (AMR) 50, 100 veya 200 gibi Toshiba’nın çok iyi bilinen görüntü kalitesi üstünlüklerine sahip. Tüm modeller dahili Wi-Fi® özelliğine sahip, ayrıca cihazlar arasında kolay içerik paylaşımı ve rahat USB Video Kayıt için çoklu bağlantı seçenekleri ile donatılmış.

Fark yaratan ve şık görünüm

Toshiba L6 ve L7 serisi HD LED televizyonlar yeni Toshiba televizyon tasarım kimliğinin fark yaratan görünümlerini taşıyorlar. Yuvarlak parlak standby göstergesi, yuvarlatılmış köşeler, ince boyun ve ayak gibi zekice kurgulanmış tasarım unsurları kolayca fark ediliyor. Dar çerçeve ve yeni serinin ince tasarımı tüm iç mekanlara uyum sağlıyor. L6 serisi televizyonlar mat siyah çerçeveye sahipken, L7 serisi parlak siyah seçeneğe de sahip. İnce tasarımlı L6 ve L7 serilerinin is ek olarak zarif gümüş kenarları bulunuyor.

Televizyonların teknik detayları ise şu şekilde;

Toshiba L6 serisi - Full HD LED Akıllı TV

Çözünürlük: Full HD 1080p 100 AMR (Active Motion & Resolution) özellikli ve Resolution+Ekran boyutları: 80 cm (32“), 102 cm (40“)Akıllı TV: Toshiba Cloud TV,: MediaGuide; Açık Tarayıcı ve SkypeTM dahil; dahili Wi-Fi®; Intel® WiDi 3.5; Toshiba AppsConnect; USB Video Kayıt3; HbbTV4; Skype™ readyDVB –T/DVB-T24/DVB-C/DVB-S,DVB-S2, analogBağlantılar: 4x HDMI® (1x HDMI® dahil MHL desteği ile ), 2x USBSes: Audyssey® Volume Extension, Dolby® Digital PulseRenkler: mat siyah, gümüş dekoratif kenarlı dar çerçeve tasarımı ve gümüş ayak

1405951233_32l4333frontscreen.jpg

Toshiba L7 serisi 3D Full HD LED TV, Toshiba Cloud TV

Çözünürlük: Full HD 3D 1080p 200 AMR (Active Motion & Resolution) özellikli; Resolution+; 3D aktif örtücü teknolojisi2; 2D’den 3D’ye dönüştürmeEkran boyutları: 102 cm (40“), 126 cm (50“) ve 146 cm (58“)Akıllı TV: Toshiba Cloud TV, MediaGuide; Açık Tarayıcı ve SkypeTM dahil; dahili Wi-Fi®; Intel® WiDi 3.5;Toshiba AppsConnect; USB Video Kayıt3; HbbTV4; Skype™ readyDVB-T/DVB-T24/DVB-C/DVB-S/DVB-S2, analogBağlantılar: 4x HDMI® (1x HDMI® dahil MHL desteği ile), 2x USBSes: Audyssey® Volume Extension, Dolby® Digital PulseRenkler: mat siyah (40” ve 50”) ve parlak siyah (58”), gümüş dekoratif kenarlı dar çerçeve tasarımı ve gümüş ayakKaide: 58” çerçeve kaide 40”, 50” düz kaide

1405951244_32l63xxfrontscreennorefl.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER