ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mayıs 2014 Perşembe 22:25

Tim Cook ile öğle yemeğinin faturası belli oldu!

Tim Cook ile öğle yemeğinin faturası belli oldu!

Tim Cook'un öğle yemeği teklifi açık arttırmayla kaça satıldı?


Geçtiğimiz gün sizlere Tim Cook ile öğle yemeğine çıksanız en fazla ne kadar hesap ödersiniz diye sormuştuk ve sizlerde "simit ayran yesin" gibi yorumlarda bulunmuştunuz. 

İnsan haklarının olmadığı ülkemizde belki bu tarz organizasyonlar pek ses getirmiyor ama Amerika'nın en köklü organizasyonlarından biri olan Adalet ve İnsan Hakları Organizasyonunun düzenlemiş olduğu bir açık arttırmada Apple CEO'su Tim Cook ile 1 saatlik öğle yemeği açık arttırmaya sunuldu.

Geçtiğimiz yıl bir kahve için 610 bin dolar ödendiği için öğle yemeğinin daha pahalıya satılacağı düşünülüyordu ama öyle olmadı. 300 bin dolara öğle yemeğini kazanan kişiyi Apple CEO'su bir Apple etkinliğine VIP konuk olarak davet edeceğini açıkladı ve buda önümüzdeki sene için açık arttırmanın daha çetin geçeceğinin bir göstergesi oldu.

1400101567_2014-05-15-000519-tim-cook-charitybuzz-lunch-auction-ends-with-330000-bid.png

Bu tarz yardımların ülkemizde de yapılmasnı bekliyoruz. Özellikle bu günlerde birbirimize hem maddi hemde manevi anlamda ihtiyaç duyuyorken bu ve buna benzer yardımların geleceğini umut ediyoruz...KAYNAK : Tim Cook ile öğle yemeğinin faturası belli oldu!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER