ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2013 Salı 11:15

Televizyonunuzu bilgisayara dönüştürün!

Televizyonunuzu bilgisayara dönüştürün!

Rikomagic cihazı sayesinde televizyonunuz bilgisayara dönüşüyor!


İletişim çağı, interneti hayatımızın en temel ihtiyacı yaptı. Bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarının yanı sıra artık televizyondan da kolayca internete bağlanabilmek istiyoruz. İşte bu noktada Rikomagic televizyonunuzu bilgisayara dönüştürebilen özelliğiyle yeni bir teknolojinin kapılarını açıyor.

Küçük bir USB bellek görünümüne sahip olan Rikomagic MK802-IIIS, HDMI çıkışı sayesinde HDMI bağlantısına sahip televizyon veya monitörünüze takılarak onu Android tabanlı bir bilgisayara dönüştürebiliyor. Rikomagic MK802-IIIS ile internete kolayca bağlanabiliyorsunuz; böylece televizyonunuz uzaktan kumandayla idare edebildiğiniz büyük ekran bir bilgisayar olarak tüm dünyayı ayağınıza getiriyor.

1373351912_untitled-1.jpg

Minik gövdesi içinde bir bilgisayar sistemi barındıran Rikomagic, mouse görevi yapan uzaktan kumandasıyla yönetiliyor. Kumandayı salladığınızda ekran üzerindeki imleç hareket ediyor, üzerindeki tuşlara bastığınızda menüler arasında rahatlıkla dolaşabiliyorsunuz.

Uzaktan kumandanın keyfi en çok oyunlarda kendini gösteriyor. Uzaktan kumanda oyun konsolu görevi yapabildiği gibi; klavyesiyle yazışmalarınızı da kolayca yapabilmenizi sağlıyor. Tabii isterseniz cihaza kendi klavyenizi de bağlayabilirsiniz.

Kutu içerisinde ihtiyaç duyabilceğiniz bütün kablolarıyla birlikte satışa sunulan Rikomagic akıllı bir televizyon almaya gerek kalmadan USB şeklindeki minik aparatıyla televizyonunuzu dev bir bilgisayara dönüştürüyor. Kolay taşınabilir, kolay kullanılabilir özelliğiyle Rikomagic televizyonun olduğu her yerde interneti ayağınıza getiriyor. Ayrıca Google Play üzerindeki 700bin'den fazla uygulamayı ve oyunu televizyonunuzda çalıştırabiliyor, harici bir disk ya da USB flash belleğinizin içindeki dosyalara televizyonunuz üzerinden erişip, içerisindeki filmleri televizyonunuzda oynatıp, müzikleri dinleyebiliyorsunuz. Detaylı bilgi için rikomagic.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER