ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 22:15

Tasarım anlayışını değiştiriyor

Tasarım anlayışını değiştiriyor

Samsung gelecek yıldan itibaren tasarım anlayışında ciddi manada farklılığa gitmeyi düşünüyor.


Samsung her ne kadar şu an için mobil dünyasının zirvesinde yer alıyor olsa da, sunduğu telefonlarda özellikle malzeme kalitsi ve tasarım noktasında sürekli olarak eleştirilmekte.

HTC One ve Xperia Z'nin sahip oldukları tasarım ve malzeme kalitesi ile kullanıcıları bir hayli etkilemesi, Güney Koreli üreticiyi harekete geçirmiş olmalı.

Samsung yetkilileri Güney Kore'de "Desing 3.0" adlı bir toplantı düzenleyerek önümüzdeki yıllarda karşımıza çıkacak Samsun telefonlarının tasarımı ele alındı. Galaxy S III öncesi kullanıcıların beğenisine sunulan telefonlar "Desing 1.0" tasarım çizgisisnde oluşturulurken, Galaxy S III ve hatta Galaxy S4, "Desing 2.0" kategorisine eklendi Galaxy Note II'yi de bunlar arasına katabiliriz.
1369845187_334451303949.jpg
Samsung Mobile Başkanı JK Shin öncülüğünde bir çok yetkilinin yeni tasarım üzerinde uzun süre fikir alışverişinde bulunduğu ve yeni tasarımın yüksek ihtimalle Galaxy S5'te yer bulacağı konuşuluyor. Galaxy Note III'ün Galaxy S4 ve Note II'den esintiler sunacağı bir süre önce Samsung yetkilileri tarafından doğrulanmıştı.

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Samsung yetkililerinden Yoon Boo-keun “Konferans sırasında elektronik pazar ve stratejilerinde güncel tasarımlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıya katılan herkes, Samsung ürünlerinin sahip oldukları tasarım ile tüketiciler tarafından tespit edilmesi gerektiği fikrinde uzlaştı. “Desing 3.0” Samsung Electronics'in yeni tasarım stratejisini belirleyecek; Samsung, tüketicileri ürüne bağlayacak dış güzelliğe ve yeni ürünlerde teknik pratikliğe odaklanacak” açıklamalarında bulundu.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER