ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 14:50

Steve Jobs'un diploma notuna çok şaşıracaksınız

Steve Jobsun diploma notuna çok şaşıracaksınız

Steve Jobs'un diploma notu görenleri şaşırttı.


Dünyanın en zengin ve en başarılı insanlarını genelde çok zeki olarak düşünürüz. Bu tür insanların her alanda başarılı olduğunu hatta okul notlarının bile en yüksek seviyede olduğu şeklinde fikirlerimiz olur. Ancak yeni ortaya çıkan bir belge durumun aslında hiçte öyle olmadığının bir kanıtı oldu.

Bahsettiğimiz kişi teknoloji dünyasının en başarılı adamlarından efsanevi CEO Steve Jobs. Apple'ın dahi ismi Steve Jobs, Reed Üniversitesinde geçirdiği 6 aylık sürenin ardından okulu bırakma kararı almış ve iş hayatına atılarak Atari şirketinde düşük seviyeli teknisyen olarak işe başlamıştı. Jobs, daha sonra kazandığı deneyim ile Steve Wozniak ile birlikte Mac'i kurmuştu.


1368430464_steve-jobs-iphone.png

The Atlantic dergisi, Steve Jobs hakkında yaptığı bir araştırma sırasında FBI'ın gizli belgelerinin arasından Steve Jobs'un diplomasına ulaştı. Belgeye göre,1968-1972 yılları arasında Homestead Lisesinde okuyan Steve jobs'ın lise ortalamasının, 4 üzerinden 2.65 olduğu ortaya çıktı.

Bu duruma göre eğer sizinde not ortalamanız çok yüksek değilse, dünyanın en zengini ve başarılı insanı olma ihtimaliniz yüksek.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER