SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Aralık 2014 Salı 14:44

Sony'nin hangi ülkeden hacklendiği belli oldu!

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/sonynin-hangi-ulkeden-hacklendigi-belli-oldu-1492128-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/sonynin-hangi-ulkeden-hacklendigi-belli-oldu-1492128-622x360.jpg
Sonynin hangi ülkeden hacklendiği belli oldu!

Sony'ye yapılan saldırı Tayland'ın Bangkok şehrinde gerçekleştirildi.


Geçtiğimiz günlerde Sony'ye yapılan siber saldırıda firmanın vizyona girmemiş birçok filminin kopyaları ele geçirilmiş, ve internette servis edilmişti. Bugün gelen haberde firmaya yapılan saldırının hangi ülkeden gerçekleştirildiği belli oldu.

 Bloomberg‘in yayınladığı raporu göre saldırı, Tayland‘ın Bangkok şehrinden gerçekleştirildi. Saldırganların St.Regis adındaki 5 yıldızlı otelin yüksek hızlı internet ağını kullandığı belirtildi. Öte yandan uzmanlar, saldırıyı yapan kişilerin otelin ağına dışarıdan giriş yaparak saldırıyı gerçekleştirmiş olabilecekleri ihtimali üzerinde de duruyorlar. Bu da suçluları bulmanın daha zor olabileceği anlamına geliyor. 

Saldırıyı gerçekleştiren kişiler ile ilgili hala kesin bir bilgi bulunmazken, şüpheler DarkSeoul isimli grup üzerinde yoğunlaşıyor.KAYNAK : Sony'nin hangi ülkeden hacklendiği belli oldu!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

"İnternette bedava hizmet diye bir şey yok"

SONRAKİ HABER

Samsung Galaxy Ace II patladı!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.