ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Ocak 2013 Salı 20:45

Sony'nin en iddialı telefonu

Sonynin en iddialı telefonu

Sony Xperia Z'nin görselinden sonra, Sony'nin uluslararası arena için en iddialı telefonu da sızdırıldı.


Gün içerisinde haber kuşağımızda sizlere Xperia Z’nin basın görselini sunmuştuk. Yuga olarak adlandırılan telefonun ardından Sony cephesinde son dönemde adı sıkça anılan Odin kod adlı Xperia ZL’de CES 2013 öncesi sızdırıldı. Her iki telefonda nerdeyse aynı teknik detaylara sahipken, tasarım noktasında farklılıklar karşımıza çıkıyor.

Xperia Z’nin aksine ZL’de ekran boyutunun daha büyük olduğunu görüyoruz. Bunun yanında daha önce belirttiğimiz gibi ön kamera standartların aksine sağ alt bölümde konumlandırılmış.

Her iki telefonda çıkarılamayan pil yapısıyla yekpare bir tasarım sunacak. Xperia Z, Japon pazarına özel olarak sunulurken, telefonun uluslararası versiyonu ise Xperia ZL olacak. Basın görsellerinin sızdırılması telefonların yakın zamanda karşımıza çıkacaklarının göstergesidir.

Xperia ZL’de ekran boyutunun daha büyük yapılandırılması, Xperia Z’yi 5-inç segmentinden çıkarmaktadır. Telefonların işlemci birimi; Qualcomm çözümü dört çekirdekli S4 Pro’dan oluşurken 2GB RAM ve konsol kalitesinde görüntüleme sunan Adreno 320 grafik birimi telefonun önemli detayları arasında yer alıyor. Önümüzdeki hafta resmileşmesi beklenen telefonlara ait detaylar netleştikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Xperia Z                                                               Xperia ZL

1357063435_sony.jpg
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER