ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 11:19

Sony yeni Xperia’larda TRILUMINOS ekranlar kullanacak!

Sony yeni Xperialarda TRILUMINOS ekranlar kullanacak!

Sony yeni telefonlarında ekran deneyimini bir adım daha ileri taşımak istiyor.


Sony’nin amiral gemisi modeli Xperia Z’de eleştirilen en önemli detaylardan biri de telefonda kullanılan TFT LCD ekran olmuştu. Renklerde oluşan mat görüntü ve kontrast değerinin yeterli seviyede olması Xperia Z gibi üst sınıf bir telefona açıkçası yakışmamıştı.

Görünüşe bakılırsa Sony önümüzdeki dönem duyurmayı planladığı modellerde söz konusu olumsuzluğu telafi edecek. Sony Filipinler’de yapılan etkinlik kapsamında Japon üreticinin yeni nesil telefonlarında TRILUMINOS ekranlara yer vereceği bildirildi. Yeni nesil ekran teknolojisinde RGB alt dizilimde arka ışığı arttırmak için kuantum noktaları kullanılıyor.

Japon üreticinin ilk olarak W9 adlı televizyonda ortaya çıkardığı yeni nesil ekran teknolojisi TRILUMINOS, LED arka ışığı olağanüstü renk gösterimi sağlar ve görüntüye daha fazla derinlik katar. Sony tarafından geliştirilen bu teknoloji kırmızı, yeşil ve mavi için ayrı LED'ler kullanır. LED'ler daha saf kırmızı ve yeşil renk yaydığından, kaynağın gerçek renklerini yakalayan daha parlak ve daha net bir ışık üretebilirler. Netice itibariyle Sony’nin yeni nesil teknolojiside gerçeğine daha yakın, zengin renklerle dolu üst sınıf bir ekran deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Galaxy S4 Active temmuz ayında tanıtılabilir!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER