ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:33

Sony yeni akıllı saatini tanıtıyor

Sony yeni akıllı saatini tanıtıyor

Japon üretici attığı tweet ile akıllı saatin ipuçlarını verdi. İşte ayrıntılar...


Giyilebilir teknolojinin Google Glass ile birlikte birçok üreticinin iştahını kabarttığı ortada.

Microsoft’un yanı sıra Çinli üretici Huawei’inde gözlük konseptleri üzerinde çalıştığı ve söz konusu ürünleri 2014 yılında piyasa sunacakları iddia ediliyor. Giyilebilir teknolojide üreticilerin dikkatini çeken bir diğer unsur ise akıllı saatler.

LG’nin  2009 yılında sesli aramalara olanak sağlayan bir akıllı saat tecrübesi olmuş ancak ürün kullanıcılar tarafından pek ilgi görmemişti. Son yıllarda mobil dünyasında önemli gelişmeler sağlanırken ve bu gelişmelerin hem gözlük hem de saatlere etkisini görüyoruz. Google Glass’ta yer alan teknik özelliklerin tamamının akıllı telefonlar var olduğu ön görüldüğünde, üreticilerin hummalı bir şekilde yürüttükleri akıllı saat projelerinin bu defa daha fazla ilgi görmesi bekleniyor.

Samsung, Apple, LG, Sony ve donanım üretme işinde yeni olan Google da akıllı saatler üzerinde çalışmalar sergiliyor. Sony dışında diğer üreticilerin akıllı saat modellerini bu yıl içerisinde sunmaları beklenmiyor. Sony cephesine baktığımızda ise söz konusu üreticiler arasında bu anlamda en tecrübeli üretici olarak karşımıza çıkıyor. Şirket geride bıraktığımız yılda Android ile uyumlu SmartWatch modelini duyurmuştu. 8mm kalınlığında ve 15.5 gram ağırlığında olan akıllı saat 1.3-inç boyutunda multi touch özellikli OLED ekrana sahipti. Android 2.1 ve üzeri cihazlarla eş zamanlı senkronize (Facebook, Twitter, takvim vb.) olabilen saat; suya, toza ve çarpmalara karşı dayanıklı bir yapı sunmaktaydı.

1371837643_adsiz.png

SmartWatch’ın halefi için uzun süredir hazırlıklar yapan Sony, yeni nesil akıllı saati 26 Haziran’da Şangay’da başlayacak Asya Mobil Fuarı’nda kullanıcıların beğenisine sunabilir. Şirket resmi Twitter hesabı üzerinden yayınladığı tweet'lerle bu noktada önemli bir ipuçları veriyor. Android işletim sistemi ile çalışması beklenen akıllı saatin donanımı hakkında herhangi bir detay aktarılmadı.

1371838706_adsiz.pngETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER