ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 20:31

Sony-Panasonic ortaklığı olacak mı?

Sony-Panasonic ortaklığı olacak mı?

Dünyanın önde gelen iki teknoloji firması güçlerini bir kez daha OLED ekranlar için birleştirmeye hazırlanıyor.


Sony ve Panasonic televizyon sektörü için OLED panel üretimi noktasında bir süre ortak çalışmalar yürüttü, ancak üretim aşamasındaki zorluklar, maliyetlerin düşürülememesi ve bir türlü gerçekleşmeyen kâr getirisi bu ortaklığın bitmesine neden olmuştu. İki üretici şimdilik TV'ler için OLED panel üretme fikrine sıcak bakmıyor fakat gündemde yeni bir ortaklık için görüşmelerin başladığı iddia ediliyor.

Ekran konusunda dünyanın sayılı üreticilerinden olan Sony ve Panasonic güçlerini yine OLED panel üretimi için birleştirecek fakat bu defa akıllı telefon ve tabletler ortaklığa gidilecek. Wall Street Journal'da yer alan habere göre iki Japon devi yanlarına Japan Display A.Ş'yi de alarak mobil cihazlar için OLED panel üretimi işine girecek.

1401428481_partnership.jpg

Mobil dünyasının daha popüler olması ve kullanıcılar tarafından daha fazla ilgi görmesi, küçük ve orta ölçekli OLED panel üretiminde görünüşe bakılırsa pek çok üreticini iştahını kabartıyor. 

Mobil pazarda OLED panel üretiminde şu an Samsung'un eline su dökebilecek bir üretici bulunmuyor. LG de geçtiğimiz yıl ekim ayında lanse ettiği esnek OLED ekranlı G Flex ile mobil dünyasında OLED ekran kullanımına giriş yapmıştı. 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER