ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 19:21

Sony Odin'e ait detaylar ortaya çıkıyor

Sony Odine ait detaylar ortaya çıkıyor

Sony'nin yeni yılda bizlere sunacağı üst seviye telefonlar dikkat çekiyor. Küresel pazar için adı geçen Sony Odin rekabete yeni bir boyut getirebilir.


Sony Mobile satış şefi Dennis Van Schie, Financial Times’a verdiği bir demeçte, şirketin 2013 yılına ait bazı detaylarına da açıklık getirmişti. Geride bırakılan yılda özellikle Samsung ve Apple ile rekabet edecek ürünler ortaya koyamadıklarını ifade etmiş; bu anlamda yeni yılda daha iddialı ürünler sunacaklarını belirtmişti.

Son dönemde bu iddialı ürünlerle ilgili detaylar karşımıza fazlasıyla çıkmaya başladı. Halihazırda en iddialı modeller olarak gösterilen Xperia Z(Yuga) ve Odin kısa süre içerisinde kullanıcılara sunulacak. Sadece Japonya pazarına sunulacağı iddia edilen Xperia Z, 1.5GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro birimini kullanacak. Telefonda Adreno 320 grafik birimi ve 2GB RAM yer alacak. 13mp çözünürlüklü arka kameranın ve Full HD ekranı panelinin de konumlandırılacağı telefon 140g ağırlığında ve 8.1mm kalınlığında olacak.

Telefon yek pare bir tasarım sunmasının yanında suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sunacak. Android 4.1 Jelly Bean ile çalışacak Xperia Z’nin CES 2013’te resmiyet kazanacağı iddia edilse de şubat ayında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi daha olası görünüyor.
1356782684_yuga.jpg
Sony Yuga'ya ait olduğu iddia edilen bir görsel.

Xperia Z(Yuga) il aynı detaylara sahip yalnız tasarım anlamında farklılıklar ihtiva eden Odin ise uzak doğulu firmanın uluslararası arenaya süreceği bir diğer model olacak. İddiaya göre telefon daha kalın ve biraz daha ağır bir tasarım sunacak. 8.1mm kalınlığında olan Yuga’nın aksine Odin 9.8mm kalınlığında ve 147g ağırlığında olacak. Bunun dışında telefonun diğer tüm yetenekleri Xperia Z ile aynı olacak.

Bir diğer farklılık ise arka bölümde karşımıza çıkacak. Odin’de arka bölüm Xperia E’de olduğu gibi çizgili bir desen sunacak. Telefonun arka bölümünde yer alacak küçük kapak ve kapağın altında konumlandırılan sim-sdkart girişi ve son olarak ön kameranın sağ alt bölümde yer alacağı farklılıklar bizleri karşılıyor olacak.

Telefonlarla ilgili detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER