ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:39

Sony, mobil dünyasında 3.'lüğü hedefliyor

Sony, mobil dünyasında 3.lüğü hedefliyor

Xperia Z ve ZL ile hızlı bir giriş yapan Japon üretici geçtiğimiz dönemlere nazaran daha yüksek satışlar hedefliyor.


Mobil dünyasındaki rekabet gün geçtikçe agresif bir yapıya bürünüyor. Samsun ve Apple rakiplerine nazaran arayı açmış durumda ancak üçüncülük için sıkı bir rekabet yapılıyor. Sony, HTC, LG, Huawei ve ZTE mobil dünyasının 3 numaralı ismi olmak için 2013 yılı ilk döneminde bir hayli iddialı ürünler sundu.

4 çekirdekli ilk telefonu  Xperia Z’yi CES 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşturan Sony, telefonun sağlamış olduğu popüleriteyi satış rakamlarına dökmek istiyor. İçerisinde bulunduğumuz süreçte birçok ülkede satışa sunulacağı bildirilen Xperia Z, satışa sunulduğu kimi ülkelerde ise yoğun bir ilgi görüyor.

2012 yılı son çeyreğinde 9.8 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Sony, daha önce de ifade ettiğimiz gibi birçok üretici ile sıkı bir rekabet içerisinde olacak. Japon üreticinin 2013 yılı planlamasında nihai hedefinin üçüncülük olduğu ve bu konumu sağlamlaştırmak olduğu Rauters tarafından bildiriliyor.

İlk olarak Xperiz Z ve Xperia ZL ile platformda boy gösteren Sony, yılın ikinci yarısında daha iddialı ürünlerin kullanıcıların beğenisine sunacak. Mart ayı sonunda açıklanacak ilk çeyrek raporlarında Sony’nin nasıl bir başarı elde ettiğini görmüş olacağız.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER