ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 11:01

Sony, MiniDisc Walkman sevkiyatını sonlandırdı

Sony, MiniDisc Walkman sevkiyatını sonlandırdı


Teknoloji baş döndürücü bir hızda ilerliyor. CD’nin bulunmasıyla dar bir kapasiteye sahip disketlerden kurtulmuş ve daha büyük depolama alanları sayesinde dosyalarımızı taşıma olanağı oluşmuştu. Devamında taşınabilir bellekler, CD’nin ömrünün pekte uzun olmayacağını gösterdi.

Mobil dünyasında yaşanan gelişmeleri ise farklı bir boyutta değerlendirmek gerekiyor. İnanılmaz gelişimler baş gösteriyor ve bu gelişmeler bizleri hayrete düşüyor. Bir yıl önce kayda değer paralar ödeyerek aldığımız telefonlar, bir sonraki yıl orta seviyede ve bir sonraki yıl da ise elden çıkarma derdinde oluyoruz. (Tabi ülkemizde telefon değiştirme sıklığının 10 ayda bir gerçekleştiğini de hatırlatalım)

Sadece bunlar mı? Elbette ki hayır! Teknolojinin her noktasında gelişmeler karşımıza çıkıyor ve günlük hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Sony, mobil, TV ve oyun konsolunda sağladığı gelişmeleri bizlere sunarken; artık çağa ayak uyduramayan ve kullanım oranı gittikçe azalan ürünlerini de piyasadan çekiyor.

İşte bu ürünlerden biri de MiniDisc oldu. Bir zamanların popüler müzik oynatıcısı azalan ilgi ve belirttiğimiz sebeplerden dolayı piysada artık olmayacak. Sony, MiniDisc Walkman müzik oynatıcıların defterini kapattı.

Önümüzdeki süreç neyi gösterir bilinmez fakat, halihazırda şu an kullandığımız birçok ürünün de kısa süre içerisinde piyasadan çekileceğini ön görebiliriz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER