ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sisli
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2014 Pazartesi 11:47

Skype'da hayaller gerçeğe dönüşecek!

Skypeda hayaller gerçeğe dönüşecek!

Skype'a, görüşmelerde canlı çeviri özelliği geliyor.


Microsoft'un yeni başkanı Satya Nadella, Skype hakkında heyecan verici yeni bir gelişmeyi duyurdu.

Skype'nin yakında, farklı dillere sahip insanların sohbetlerinde tercüme yapmayı mümkün kılacağını açıklayan Nadella, bu yeni servisin isminin de Skype Translate olacağını belirtti. 

Böylece Skype üzerinden sohbet eden ve farklı diller konuşan insanlar, konuşmaları canlı olarak kendi dillerine çevirerek okuyabilecekler.

1401649361_img20140601215620.jpg

Google da, YouTube servisi üzerinde farklı dillerdeki videoların otomatik olarak tercüme edilmiş altyazılarla seyredilmesini sağlıyor ancak Google Translate servisine dayanan bu hizmette kelimeler çoğu zaman yanlış algılanabiliyor. Microsoft ise, farklı dillerin tercüme edilmesi konusunda çok daha deneyimli olduğu için, tercüme servisinin daha isabetli olabileceği umut ediliyor.

Yeni hizmetin testlerine, bu yılın sonunda başlanacak. Türkçe için ilk aşamada mükemel bir tercüme beklentisi içinde değiliz ancak en azından farklı dillerden İngilizce'ye, Almanca'ya veya Fransızca'ya başarılı çeviriler yapılabilirse, dünyadaki dil engelinin biraz daha aşılmış olduğunu görebileceğiz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER