ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ekim 2014 Pazartesi 17:51

Sivil Havacılık'ın "istihdam garantili" okulu, IFTE 2014'te yerini alıyor

Sivil Havacılıkın "istihdam garantili" okulu, IFTE 2014te yerini alıyor

Ulaştırma Bakanlığı’nın işbirliği ve Çelebi Havacılık Holding’in desteğiyle kurulan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, ilk kez yer aldığı sivil havacılık


Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, IFTE - Istanbul Flight Training Exhibition : İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı’nda ilk defa yerini aldı. IFTE 2014’e daimi destekçisi Çelebi’nin sponsorluğunda katılan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu, ilk defa yer aldığı sivil havacılık eğitimindeki Türkiye’nin tek ulusal ve uluslararası platformunda büyük ilgi topladı.

İlk kuruluşundan bu yana, sivil havacılığın köklü ve küresel markası Çelebi’nin himayesinde ve destekleriyle eğitimde fark yaratan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu (EÜACÇSHYO), bu yıl ikincisi düzenlenen IFTE 2014’de akademik kadrosu ve öğrencileri ile yer aldı. 17 – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında Yeşilköy’deki WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı’na Çelebi Hava Servisi’nin sponsorluğunda katılan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu standında ziyaretçileri, Çelebi üst yönetiminin yanı sıra öğretim görevlileri ve öğrencileri karşıladı. IFTE 2014’te, B6’da yer alan EÜACÇSHYO standında ziyaretçiler, sivil havacılık eğitiminde yüksekokulun sunduğu eşsiz fırsatları, üç ayrı açıdan; hem yüksekokulun daimi destekçisi Çelebi yetkililerinden, hem akademik kadrosundan ve hem de eğitim gören eğitim gören öğrencilerden öğrenebildiler .

Türkiye’nin tek Sivil Havacılık Eğitim Fuarı: IFTE

Türkiye’nin ulusal ve uluslararası arenadaki ilk ve tek Sivil Havacılık Eğitim Fuarı olan IFTE - Istanbul Flight Training Exhibition : İstanbul Havacılık Eğitim Fuarı , sektörün ihtiyaçlarını bir bütün olarak görüp, çözümler üretmeyi hedefliyor. Havacılık sektörünün tüm aktörleri, IFTE ile; network ağını genişletme, uluslararası düzeyde bilinirliğini arttırma, havacılık eğitimlerinin sürekli gelişimine katkı sağlama, sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan haberdar olma gibi imkânları yakaladılar. 17 – 18 Ekim tarihlerinde İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen IFTE 2014’te; lise ve üniversite öğrencileri de, sektörde önemli yere sahip eğitim kuruluşları ile birebir görüşerek, yurt içindeki ve yurt dışındaki alternatiflerle karşılaştırma yapabilme imkânı buldular.

1413809720_euaccshyo-4.jpg

Sivil havacılığın profesyonelleri  IFTE konferansında konuşuyor

IFTE 2014 ziyaretçileri, IATA ve EASA gibi resmi kurumların da aralarında bulunduğu sektörün profesyonellerin bir araya geldiği konferanslarda, havacılık sektörüyle ilgili en güncel bilgileri ulaşabilme fırsatı da yakaladılar. Konferansın hiç şüphesiz en ilgi çekici sürprizi ise Türkiye’nin milli gururu Solo Türk ve Türk Yıldızları ekipleri oldu. IFTE 2014 ziyaretçileri, sürpriz hediye çekilişlerinin yanı sıra Solo Türk ve Türk Yıldızları ekipleri ile tanışıp söyleşi yapma ve fotoğraf çektirme olanaklarına da sahip oldular.

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu EÜACÇSHYO Ulaştırma Bakanlığı’nın işbirliği, Çelebi Havacılık Holding’in desteğiyle kuruldu.

1413809730_euaccshyo-1.jpg

Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu; günümüzdeki önemi giderek artan ve hızla büyüyen sivil havacılık sektörüne; uluslararası havacılık standartlarına uygun, gerekli bilgi ve beceriye sahip nitelikli elemanlar k azandırmak amacı ile Ulaştırma Bakanlığı’nın işbirliği ve daimi destekçisi Çelebi Havacılık Holding’in katkılarıyla kuruldu. Erzincan Üniversitesi Yalnızbağ Yerleşkesi’nde bulunan modern yüksekokul binası, Çelebi Havacılık Holding tarafından yapımı ve donatımı tamamlanmasının ardından, 2012–2013 eğitim-öğretim yılında faaliyete geçti.

Modern yapısı, donanımı, akademik kadrosu ve müfredatı ile uluslararası standartlarda eğitim

Modern yapısı ile öne çıkan Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu binası, dört katlı ve 16.000 metrekare toplam kapalı alan ile konforlu bir eğitim atmosferi sunuyor. Toplam 1541 öğrenci kapasiteli 28 derslik, toplam 88 öğrenci kapasiteli 2 bilgisayar laboratuvarı ve toplam 20 öğrenci kapasiteli dil laboratuvarı bulunan EÜACÇSHYO’da, 77 öğretim elemanı odası da yer alıyor. EÜACÇSHYO, eğitim-öğretimin yüksek standartlarda yürütülmesine ve öğrencilere sosyal imkânlar sağlanmasına olanak sağlayan, çağın gerektirdiği modern araç ve gereçlerle donatıldı.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü’nde eğitim veriyor, diğer bölümler için ise alt yapı çalışmaları hızla sürdürülüyor

Eğitime, ilk kez 2010–2011 eğitim-öğretim yılında merkez yerleşkede hazırlık sınıfına alınan öğrencilerle başlayan ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü’nün bulunduğu EÜACÇSHYO, YGS–6 puan türüne göre öğrenci alıyor. Bir yıl İngilizce hazırlık eğitiminin ardından dört yıllık lisans eğitimi verilen Erzincan Üniversitesi Ali Cavit Çelebioğlu Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda, Uçak Gövde Motor, Uçak Elektrik Elektroniği, Hava Trafik Kontrolörlüğü ve Pilotaj bölümlerine öğrenci alımı için de gerekli altyapı çalışmaları devam ediyorETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER