ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Haziran 2014 Salı 12:27

Siri'ye Türkçe dili desteği geliyor!

Siriye Türkçe dili desteği geliyor!

Apple’ın "Jobs at Apple" web sitesinde şirket, "Siri Dil Mühendisleri " için 9 dil seçeneği daha geliyor.


Apple sesli asistanı Siri için 9 dil daha hazırlıyor. Apple’ın "Jobs at Apple" web sitesinde şirket, "Siri Dil Mühendisleri " için iş ilanı yayınladı.

Diller arasında Türkçe de bulunuyor. Apple’ın “Siri Dil Mühendisleri” için verdiği ilanda Brezilya Portekizcesi, Danca, Hollandaca, Norveççe, İsveççe, Tayca, Türkçe ve Rusça bulunuyor. Apple, Siri sözlüğünü geliştirmek için bu dilleri iyi bilen eleman arıyor.

Apple ayrıca, Siri üzerinde sorulara mümkün olduğunca doğal cevaplar vermek için de, soru ve cevaplar üzerinde çalışıyor. 10 -19 Haziran tarihleri arasında yayınlanan iş ilanlarında aranan nitelikler arasında güçlü yazılım geliştirme becerileri, konuşma tanıma, doğal dil işleme, makine öğrenme ve konuşma sentezi konusunda deneyimli Bilgisayar Mühendisi, Elektrik Mühendisi, ya da ilgili bir alanda BS / MSc kazanmış kişiler yer alıyor.

iOS 5 ile Siri sunulmaya başladığından bu yana Apple, sesli sanal asistanına çeşitli özellikler ekleyerek geliştirdi. Örneğin iOS 8 işletim sistemi ile Siri’ye akıllı ev komutları entegre edildi.

 

1403590088_sirijob.png

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER