ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Eylül 2013 Perşembe 01:52

Şifre unutma derdine son!

Şifre unutma derdine son!

Dijital dünyada gerçekleştireceğiniz tüm işlemlerde kimlik tanımlaması olarak kullanabileceğiniz özel bir bileklik geliştirildi.


Bilim insanları, kalp atışlarınızı şifre olarak kullanabilen bileklik üretmeyi başardı.

Geleneksel şifreleri yakında tarihe gömecek olan teknolojiler, yüzde 100 güvenlik sağlayan yeni nesil yöntemler sunuyor. Bilim insanları, dijital dünyadaki hesaplarınızı korumak için bugüne kadar düşünülen beyin dalgaları ve dijital parmak izi gibi girişimlerin ardından, ‘kalp atışı’ yöntemini geliştirdi.

YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ

Nymi adı verilen bileklik, elektrokardiyogram (ECG) alıcıları kullanarak kapl atışlarını takip ediyoe ve iPad’lerden, otomobil bilgisayarlarına kadar birçok cihaza yansıtabiliyor.

Kanada’nın Toronto kentinde bulunan Bionym şirketinin geliştirdiği teknoloji, parmak izi veya yüz tanıyan teknolojilere kıyasla daha zor bir biyometrik sisteme dayanıyor.

Kişinin kimliğini belirleyebilmek için, kullanıcılar Nymi üzerinde bulunan bir alıcıya yaklaşık iki dakika boyunca basıyor. Bu esnada, bileklik ECG sinyali kaydediyor. Sinyal kaydedildikten sonra, sadece kaydedilen sinyali, yani imzayı tanıyor. 

Etiketler:

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER