ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2014 Salı 18:44

Şarjınızı emen Chrome'un sorununa son!

Şarjınızı emen Chromeun sorununa son!

Chrome'un yıllardır çözülemeyen sorunu ortaya çıktı; Google mecburen "tamir işine" girişti!


Google'ın web tarayıcısı, tüm dünyadaki internete bağlı PC'lerin neredeyse yarısında kullanılıyor olabilir. Ancak ABD'li dev, buna rağmen laptop'ların pilini yiyip bitiren bir sorunu bugüne kadar çözmeye pek yaklaşmamıştı.

Forbes'in makalesiyle gün ışığına çıkan sorunun nedeni, Chrome'un PC işlemcilerini Windows altında güç-tasarrufu moduna tekrar geçirmemesiydi. Rapora göre Chrome'un yüksek milisaniye başına "sistem saati atış oranı", donanım yapılandırmasına göre güç tüketimini yüzde 25'e kadar artırabiliyordu.

1406041408_25300345.jpg

İlk kez 2010'da raporlanan sorun, Kasım 2012'ye kadar Chromium takımının ilgisini çekmemişti. Ancak sorunun internette ön plana çıkmasıyla birlikte Google, PCWorld'de yaptığı bir açıklamayla Chrome takımının çözüm üzerinde çalıştığını söyledi. Bu arada hata raporunun takım içinde "birinci önceliğe" yükseltildiği bilgisi veriliyor.

Sorunun tam olarak ne zaman onarılacağı ise henüz belli değil. Laptop'unuz pildeyken Chrome kullanıyorsanız, onarım gelene kadar kullanmadığınız zamanlarda Chrome'u kapatma çözümüne başvurabilirsiniz. Veya işlemciye iyi davranan Firefox, Opera, Internet Explorer gibi alternatiflere de yönelebilirsiniz.KAYNAK : Şarjınızı emen Chrome'un bu sorunu çözülüyor

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER