SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2014 Salı 13:52

Samsung'dan Ebola virüsü atılımı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/samsungdan-super-ebola-virusu-atilimi-1478523-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/samsungdan-super-ebola-virusu-atilimi-1478523-622x360.jpg
Samsungdan süper Ebola virüsü atılımı

Samsung Afrika'da Ebola virüsüne karşı mücadeleyi desteklemek için 3.000 akıllı telefon bağışladı.


Samsung, Gine, Liberya ve Sierra Leone adlı üç Afrika ülkelerinin Ebola virüsüne karşı devam eden mücadelesini desteklemek için (1 milyon dolar değerinde) 3000 akıllı telefon yardımında bulunacağını duyurdu.

Bildiğiniz gibi Ebola virüsü bu ülkeleri fena vurdu ve tüm dünya bu virüsten dolayı tehdit altında. Şirket, İnsani İşler Koordinasyon Birleşmiş Milletler Ofisi aracılığıyla 60 civarında Ebola tıbbi kliniklerine, Galaxy S3 Neo bağışı yapacak. Telefonlar, tıbbi verilerin toplanması konusunda tıbbi personele yardımcı olacak olan, BM'nin Akıllı Sağlık Pro mobil uygulaması yüklü olarak gelecek ve telefonlar, aileleri ile temas için karantinaya alınan hastalar tarafından da kullanılacak.

1413879701_picture-1-660x400.jpg

Ayrıca Koreli üretici, Afrika'da Ebola SMS hizmetini başlatıyor ve Gana’ya tehlikeli madde giysileri satın almak için mali destek sunacak. Samsung’un bağışladığı cihazlar, virüs salgını kesildikten sonra imha edilecek.KAYNAK : Samsung'dan süper Ebola virüsü atılımı

ÖNCEKİ HABER

Cep telefonu imalatımız artıyor

SONRAKİ HABER

Apple iCloud saldırısının arkasında kim var?

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.