SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Aralık 2014 Perşembe 13:39

Samsung, yeni Lityum polimer bataryaları için 17 milyon dolar ödeyecek!

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/samsung-yeni-lityum-polimer-bataryalari-icin-17-1492519-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/samsung-yeni-lityum-polimer-bataryalari-icin-17-1492519-622x360.jpg
Samsung, yeni Lityum polimer bataryaları için 17 milyon dolar ödeyecek!

Samsung, Seeo adlı lityum polimer pil üreticisi firmayla anlaşmaya vardı.


Kullanıcılar tarafından sürekli şikayet edilen ve patlamalarıyla ünlü bataryaları ile eleştirilen Samsung, bataryalarını güvenli ellere devretmeye karar vermiş görünüyor. Samsung'un Kaliforniyalı şirket Seeo ile yaptığı 17 milyon dolarlık anlaşmaya göre, bundan sonra Samsung’un pillerini bu şirket üretecek.

1418218527_img20141210153420.jpg

Elektrikli ve hibrit otomobillere, enerji şebekelerine ve telekom altyapısı sağlayan kuruluşlara pil üretmesiyle bilinen Seeo firmasının yeniden doldurulabilir pilleri, kendine özgü yanmaz polimer elektrolit teknolojisi kullanıyor. Şirketin“DryLyte” adını verdiği teknolojinin, lityum iyon pillerdekine oranla daha uzun ömürlü ve daha güvenli olduğu belirtiliyor. Seeo firması, pillerinin boyut olarak geleneksel pillerden daha küçük olduğunu ve buna rağmen aynı performansı sergileyebilecek donanımda olduğunu belirtiyor.

Samsung’un lityum polimer pillerin üretimi için Seeo firmasıyla anlaşmaya varmış olsa da, hangi ürünlerinde ve ne zaman kullanıma sokacağına dair henüz bilgi bulunmuyor.KAYNAK : Samsung, yeni Lityum polimer bataryaları için 17 milyon dolar ödeyecek!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

5 inçten küçük en iyi Android telefonlar

SONRAKİ HABER

LG'den yeni yıla özel hediye önerisi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.