ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 00:58

Samsung, yeni bir piksel dizilimi kullanacak

Samsung, yeni bir piksel dizilimi kullanacak


AMOLED paneller, birkaç yıl öncesine kadar telefonlarda kullanılmaya başlandı ve o günün şartlarında devrim niteliğinde bir gelişmeydi. LCD ekranlara nazaran daha canlı renkler sunan bu paneller siyah rengi en iyi yansıtan ekranlardır.

AMOLED ekranların artı yönleri olduğu kadar bazı dezavantajları da yok değil. LCD ekranlara nazaran beyaz renk görüntülemede başarısız olan bu ekranlar aynı zamanda zorlu üretim koşullarında üretiliyor. Yine ekranda inç başına düşen piksel oranını arttırmak için ise piksel diliminde değişiklikler yapılması gerekiyor.
 

LCD ekranlar halihazırda önemli bir gelişim gösterirken; Samsung da bu gelişimi AMOLED panellerde gösterme çabasında. CES 2013 etkinliğinde 4.99-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranı görücüye çıkaran Samsung, iddia edilene göre inç başına düşen piksel oranını arttırmak için yeni bir dizilim sunacak.

Altıgen ya da baklava olarak adlandırılan yeni dizilim sayesinde ppi değeri 440 seviyelerine çıkarılacak.

Lazer Bağlı Termal Görüntüleme (Liti) sürecinde üretim gösteren bu panel ilk olarak Galaxy S IV’te karşımıza çıkacak ve nasıl bir görüntüleme deneyimi sunacağı merak konusu.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER