ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:23

Samsung Wave'e Android 4.2.1 yüklendi

Samsung Wavee Android 4.2.1 yüklendi

Wave için Android kullanılabilir durumda.


Ekran teknolojisinde devrim olarak nitelendirebileceğimiz AMOLED teknolojinin ilk defa kullanıldığı Samsung Wave halen kullanıcılar arasında benimsenen bir telefon. Bada işletim sistem ile çalışan telefon, 1GHz saat hızında çalışan işlemcisi, metal gövdesi ve dayanıklı ekranı ile göz doldurmuştu.

Samsung, INTEL ile ortak geliştirdiği Tizen işletim sistemi sonrası Bada’dan desteğini kestiğini belirtmiş ve hatta Bada platformundan ürün sunmayacağını geçtiğimiz dönemde açıklamıştı. Alınan bu karar kullanıcıları memnun etmese de geliştiricilerin sunmuş olduğu özel romlar kullanıcıların imdadına yetişti.

1356433600_gsmarena001.jpg

Android’in açık kaynak kodları sayesinde birçok telefona entegre edildiğine şahit olduk. Hatta Android ile çalışan ilk telefon HTC G1’e Jelly Bean’nin de uyarlandığını görmüştük. Yine dünyanın önde gelen rom geliştiricilerin CyanogenMod ekibi Android ile çalışan telefonların yanında Wave modelleri içinde geliştirmelere devam ediyor. Ekip, Samsung Wave’i CM10.1 tabanlı Android 4.2.1 ile çalıştırmayı başardı.

Eğer rom yükleme konusunda deneyimlere sahipseniz ve Wave kullanıcısı iseniz tüm bu nimetlerden faydalanabilirsiniz.
Detaylı yüklemeyi haber kaynağında bulabilirsiniz.
kaynak: http://forum.xda-developers.com

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER