SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Kasım 2014 Pazartesi 13:18

Samsung, mobil güvenliğini BlackBerry'e teslim etti!

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/samsung-mobil-guvenligini-blackberrye-teslim-1486890-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/samsung-mobil-guvenligini-blackberrye-teslim-1486890-622x360.jpg
Samsung, mobil güvenliğini BlackBerrye teslim etti!

BlackBerry ve Samsung, mobil güvenlik yazılımları konusunda anlaştı.


Akıllı telefonlarında Android işletim sistemi platformunu kullanan Samsung, akıllı cihazlarının daha güvenlikli cihazlar haline getirebilmek için BlackBerry ile anlaştı.

Yapılan açıklamaya göre, BlackBerry ve Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, akıllı cihazlar için geliştirilen mobil güvenlik yazılımlarının kullanımı için ortaklık kurma kararı aldı. Bir süredir akıllı telefon pazarında umduğu satış grafiğini yakalayamayan Kanada merkezli BlackBerry’nin yazılım alanındaki yatırımlarla ekonomik kayıplarını telafi etmeyi hedeflediği düşünülüyor.

Mobil güvenlik yazılımları sektöründe de Apple, Google ve Microsoft gibi oldukça güçlü rakiplere karşı mücadele veren BlackBerry’nin, Samsung ile yaptığı anlaşmadan sonra şirketin bu alandaki gelirini neredeyse iki katına çıkartması bekleniyor.

Samsung, Google’ın geliştirdiği Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazları BlackBerry’nin servisiyle daha güvenlikli cihazlar haline getirmeyi planlıyor.

 


 

ÖNCEKİ HABER

Windows Phone 8 kullanıcıları için müjdeli haber!

SONRAKİ HABER

Toshiba'dan ikisi bir arada

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.