ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 17:47

Samsung Galaxy S3'te büyük açık!

Samsung Galaxy S3te büyük açık!

Samsung Galaxy S3'ün ekran kilidi rahatlıkla başka kişiler tarafından açılabiliyor.


Yeni gelen haberlere göre, Samsung'un geçtiğimiz yılın amiral gemisi Galaxy S3'ün şifreli ekran kilidini devre dışı bırakarak cihazdaki bilgilere erişilebiliyor.

Samsung henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadı ancak, ABD'de yaşayan bir Galaxy S3 kullanıcısının bu durumu yaşadığı belirtiliyor. Amerikalı kullanıcı Sprint'den satın aldığı Android 4.1.1'le çalışan Galaxy S3 ile bu duruma mağdur kaldı. Hatırlarsanız bu durum daha önce iPhone'da yaşanmıştı ve bunu sizlere duyurmuştuk.

Kullanıcı, acil aramalar sekmesini kullanarak şifreli ekran kilidini geçmeyi başardı ve acil aramalara girerek ardında acil durum kişilerine erişti. Bu durumun ardından ise, ana ekran ve kilit tuşuna ardı ardına basarak kilidi devre dışı bırakmayı başardı. Kilit devre dışı kalınca kullanıcıların verilerine daha çabuk ulaşılacak. Bu şekilde kilit cihaz tekrar başlamadan çalışmayacak.

Bu durumun bütün cihazlarda olup olmadığını bilmiyoruz ancak aynı yöntemleri deneyerek bu durumun sizin cihazınızda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer böyle bir durum varsa Samsung bir yazılım güncellemesi ile giderebilir.1362661808_s3emba2210073b.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER