ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 11:39

Samsung bugüne kadar kaç Android akıllı telefon duyurdu?

Samsung bugüne kadar kaç Android akıllı telefon duyurdu?

Mobil dünyasının bir numaralı ismi beş yıllık serüvende 100'ün üzerinde telefon duyurusu gerçekleştirdi.


Haziran 2009'da Android ekosistemine i7500 kod numaralı Galaxy akıllı telefon modeliyle dahil olan Samsung, farklı kategoriler olan Windows Phone ve Bada işletim sistemine ait çözümleri de süreç içerisinde tüketicilerle buluşturdu.

Bada'yı emekliye ayıran Güney Koreli üretici halihazırda yeni bir platform olan Tizen işletim sistemli ilk akıllı telefonu da geride bıraktığımız haftalarda resmen duyurdu.

Android işletim sistemli ilk akıllı telefon 2008 yılında Google-HTC işbirliğinde üretilen T-Mobile G1 ya da diğer ismiyle HTC Dream modeli oldu. O günden bu yana pek çok üretici Android işletim sistemini benimsemiş ve sayısız ürün piyasaya sundu.

Söz konusu üreticiler arasında en fazla akıllı telefon duyurusu gerçekleştiren marka ise kuşkusuz Samsung oldu. Mobil dünyasında en fazla akıllı telefon satışı gerçekleştiren Samsung bugüne kadar Android işletim sistemiyle çalışan 114 akıllı telefon duyurusu gerçekleştirdi.

1402903403_5375670original-1.jpg

Android 1.5 Cupcake işletim sistemiyle çalışan Galaxy i7500  akıllı telefonla Android macerasına başlayan Samsung, şu an Galaxy Ace, Galaxy S ve Galaxy Note gibi milyonlar satan başarılı telefon serileri oluşturmuş durumda. İlerleyen süreç neyi gösteriri bilinmez ama Samsung'un uzun bir süre daha mobil dünyasının zirvesinde kalacağını ön görebiliriz. 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER