ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 16:51

Samsung, Apple’ı geçmekte kararlı

Samsung, Appleı geçmekte kararlı

Güney Koreli üretici Best Buy bünyesinde açacağı 900'den fazla mağaza ile sıkı bir rekabet hedefliyor!


Samsung her ne kadar mobil dünyasını lideri konumunda bulunsa da Amerika’da henüz liderliği ele geçirmiş değil. Galaxy S III ile ülke genelinde önemli başarılar elde eden Samsung, yeni amiral gemisi ile bu başarıyı bir adım daha ileri taşıyacak gibi görünüyor. Telefon satışlarında elde edilen başarıda etkin rol oynayan pazarlama stratejisine büyük önem veren Samsung, Amerika genelinde 900’den fazla mini mağaza açacak.

Galaxy S4 tanıtımını şehrin önemli merkezlerinden biri olan Radio City Music Salonu'nda gerçekleştiren Güney Koreli üretici, aynı zamanda Times Meydanı’na kurduğu dev ekranlarla lasnman heyecanını binlere ulaştırdı. Şirket şimdi ise Best Buy ile stratejik bir ortaklık gerçekleştirerek, ülke genelindeki 910 Best Buy mağazasında stantlar açarak telefon satışı gerçekleştirecek.

Stantlarda telefon satışının yanı sıra, kullanıcılara akıllı telefonlar hakkında detaylı bilgi aktarımı yapılacak. Söz konusu stantlarda özel olarak eğitilen çalışanlar ve Best Buy elemanları görev alacak. Satış odaklı açılan stantların bir diğer hedefi ise kullanıcı memnuniyeti olacak. Kullanıcıların telefon hakkında tüm sorularına yanıt aranacak, cihaz kurumları ve bir dizi tamir işlemleri de yapılacak. Nihai hedef mobil satışlar olsa da, stantlarda tablet, ultrabook ve fotoğraf makinesi gibi ürünlerin de satış işlemi gerçekleştirilecek.

Android ve Windows Phone yükselişte, iOS ve BlackBerry ise düşüşte!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER