ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mayıs 2013 Cumartesi 10:40

Samsung, Android dünyasına damga vuruyor

Samsung, Android dünyasına damga vuruyor

Mobil dünyasının bir numaralı ismi elde ettiği satış rakamları neticesinde Android tarafındaki faaliyet kârın neredeyse tamamını elinde bulunduruyor.


Yılın ilk çeyreğinde 70 milyon akıllı telefon, genel anlamda ise 115 milyon telefon satışı gerçekleştiren Samsung, Apple ile birlikte mobil dünyasında elde edilen faaliyet kârın neredeyse tamamına sahip.

Android tarafına baktığımızda ise Güney Koreli üretici elde edilen faaliyet kârın \%95’ine sahip. Yılın ilk çeyreğinde 10 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirerek listenin 3. sırasında yer alan LG ise \%2.5’lik bir kâr elde etti. Diğer Android üreticilerinin tümü ise \%2.7 seviyesinde bir kâr elde edebildi.
1368852991_samsung-king.jpg

Samsung’un hem satışlarda hem de faaliyet kârında Android dünyasına damga vurduğu gerçeği ortada. Son dönemde Galaxy S ve Galaxy Note serisiyle üst seviyede önemli başarılar elde eden Samsung, giriş ve orta seviyede sunduğu ürün çeşitliliğinin yanı sıra farklı renk seçenekleri ile geniş bir kitleye hitap ediyor.

Şirketin hali hazırdaki amiral gemisi Galaxy S4 ise satışa sunulması üzerinden bir ay geçmeden 10 milyon satış rakamına ulaşmak üzere. Yılın ikinci çeyreğinde söz konusu rakamların eklenmesiyle faaliyet kârının daha da artması bekleniyor.

 Samsung'un esnek ekranlı tablet patenti ortaya çıktı

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER