ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 17:24

Samsung, 12.2-inçlik yeni bir tablet hazırlığında!

Samsung, 12.2-inçlik yeni bir tablet hazırlığında!

iPad'lerle arayı bir hayli azaltan Samsung, oldukça iddialı bir tablet hazırlıyor.


Kore kaynaklı raporlara göre Android platformunun bir numaralı tablet üreticisi Samsung, Galaxy Note serisine dahil edilecek yeni bir tablet hazırlıyor. 12.2-inç boyutunda 2.560 x 1600p çözünürlüklü bir ekranın yer alacağı bildirilen tabetin ekran tedariki ise Sharp ile ortak sağlanacak. Samsung’un geçtiğimiz ay Sharp’a ait \%3’lük bir hisse satın aldığını hatırlatalım.
1370865629_8.jpg

Söz konusu tablet tüm Note serilerinde olduğu gibi S-Pen kaleme ve S-Pen destekli uygulamalara sahip olacak. Gelen raporlarda dikkat çeken önemli bir ayrıntı ise Samsung’un 12.2-inçlik tableti 2012’nin ortalarında hazırladığı ancak, üs üste gelen lansmanlar tabletin çıkış tarihini bir süre ertelemiş. Apple cephesinde 12-inç ekran boyutuna sahip ve iPad Maxi olarak adlandırılan yeni bir tablet üzerinde çalıştığına dair iddialar gündemdeyken, 12.2-inçlik Galaxy Note’un kime rakip olduğu da bu sayede anlaşılıyor.

Bahsi geçen iddialar şirket tarafından resmi olarak doğrulanmış değil ancak Güney Koreli üreticinin bu boyutta bir ekran sunması elbette sürpriz olmayacaktır.

Lumia 925 satışa sunuluyor

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER